PRESONUS TEMBLOR T10 subwoofer aktywny


» przeczytaj wszystkie opinie

Subwoofer aktywny, Woofer 10” z kompozytu szklanego, moc 250W, pasmo przenoszenia 20Hz – 200Hz, filtr dolno-przepustowy 50Hz – 130Hz [regulowany], wejścia [2 x XLR, 2 x TRS, 2 x RCA], wyjścia [2 x XLR, 2 x TRS, 1 x XLR Sub Out], przełącznik nożny

Darmowa wysyłka od 99 zł

14 dni na zwrot towaru

Ekspresowa gwarancja

Zapytaj o dostępność
EAN 673454002700

Subwoofer aktywny, Woofer 10” z kompozytu szklanego, moc 250W, pasmo przenoszenia 20Hz – 200Hz, filtr dolno-przepustowy 50Hz – 130Hz [regulowany], wejścia [2 x XLR, 2 x TRS, 2 x RCA], wyjścia [2 x XLR, 2 x TRS, 1 x XLR Sub Out], przełącznik nożny

Oglądasz ofertę Sklepu Internetowego Riff.Sprawdź dostępność w Salonie stacjonarnym.

Darmowa wysyłka od 99 zł

14 dni na zwrot towaru

Ekspresowa gwarancja

Opis

PreSonus Temblor T10 – aktywny subwoofer studyjny.

Podstawa to dobre brzmienie!
Aby usłyszeć, co tak naprawdę dzieje się w najniższym paśmie twoich miksów, potrzebujesz wiarygodnego subwoofera. Temblor™ T10 to subwoofer, który pozwoli ci na precyzyjną kontrolę pasma basowego w miksie. Wykonany z wysokiej klasy komponentów subwoofer posiada pokaźną liczbę wejść i wyjść, oraz zestaw regulacji ustawień, jakich nie znajdziesz w innych subwooferach z tego przedziału cenowego.

T10 to idealny partner dla aktywnych monitorów referencyjnych Eris™ i Sceptre™ w połączeniu z którymi prezentuje pełne i wyrównane pasmo. Subwoofer dostarcza muzykalnie i naturalnie brzmiące częstotliwości najniższe, zatem doskonale wzbogaci charakterystykę całego, twojego systemu. Skuteczny i muzykalny Temblor wykonany został z wysokiej jakości komponentów. To sprawia, że szybko i precyzyjnie reaguje na transjenty, naturalnie prezentując najniższe częstotliwości, nie zagłuszając innych częstotliwości i eliminując zjawisko dudnienia.

T10 jest subwooferem aktywnym, wyposażonym w 10-calowy przetwornik z kompozytu szklanego, wewnętrzną zwrotnicę, cewkę przystosowaną do wysokich temperatur i gumowe wytłumienie. Kolumna posiada z przodu otwór bass-reflex, a wewnątrz specjalne wzmocnienia, zoptymalizowane do tłumienia rezonansów. Cała konstrukcja opiera się na gumowej, gwarantującej stabilność podstawie.
To nie koniec. Subwoofer jest nie tylko precyzyjny i ma świetną charakterystykę przenoszenia [20 – 130 Hz], ale potrafi tez zagrać zaskakująco głośno – do 130 dB SPL – przy mocy niższej niż konstrukcje zamknięte. Pamiętajmy jednak, że T10 ma spory zakres mocy: 250 W w klasie AB.

To wszystko sprawia, że mamy przed sobą wydajny i skuteczny subwoofer, jakością przebijający znacznie droższe subwoofery. Z Temblorem T10 usłyszysz jak naprawdę brzmi bas w twoich miksach, i wyprodukujesz swoje najlepsze miksy o pełnej charakterystyce pasmowej.

Twój system – perfekcyjnie dostrojony
T10 ma większą ilość regulatorów, niż jakikolwiek inny subwoofer w tej klasie. Dzięki temu możesz dostroić cały system odsłuchowy do charakterystyki pomieszczenia. Temblor T10 posiada regulację poziomu wzmocnienia na wejściu [płynna regulacja od -30 dB do +6 dB]. Do tego dochodzi płynnie regulowany filtr dolno-przepustowy [50 Hz – 130 Hz], z którym łatwo zintegrujesz subwoofer z systemem pełno-pasmowym.

Załączany filtr górno-przepustowy służy do usuwania częstotliwości poniżej 80 Hz z sygnału pełno-pasmowego, który z wyjść T10 płynie do monitorów głównych. To pozwala uniknąć niepożądanego zjawiska redukcji i znoszenia się częstotliwości w subwooferze. W efekcie subwoofer można dostroić tak, aby idealnie uzupełniał brzmienie nie tylko dla studyjnych monitorów aktywnych PreSonus Sceptre™ CoActual™ i Eris™, ale każdego typu monitorów studyjnych.

T10 posiada także przełącznik nożny [w zestawie] do wyłączania subwoofera, filtru górno-przepustowy oraz sygnału na wyjściu Sub Out. Umożliwia to bezpośredni transfer sygnału źródłowego przez Temblora T10 do monitorów pełno-pasmowych i szybkie porównywanie miksu z basem i bez częstotliwości basowych. To bardzo pomocne rozwiązanie, szczególnie, gdy chcemy ocenić jak miks zabrzmi na różnych systemach odsłuchowych.

Oczywiście nie zapomniano o “drobiazgach”, które jednak robią ogromną różnicę, czyli: przełączniku fazy i włączniku uziemienia.

Uniwersalny zestaw wejść i wyjść
Żaden inny subwoofer w tym przedziale cenowym nie ma tak bogatego zestawu wejść i wyjść, co Temblor T10. Z tyłu Temblora T10 umieszczono trzy pary wejść do wyboru: dwa zestawy wejść symetrycznych [XLR i ¼” TRS] oraz para wejść niesymetrycznych na złączach RCA.

Pary wejść, do których podłączamy sygnał źródłowy działają w określony sposób. W przypadku, gdy korzystamy z obu par wejść symetrycznych, wejścia TRS mają pierwszeństwo nad wejściami XLR. Sygnał z wejść RCA sumuje się razem z sygnałem z wejścia symetrycznego.

Subwoofer ma dwie pary wyjść symetrycznych: typu XLR i ¼” TRS. Sygnał pełno-pasmowy podłączony do wejść stereofonicznych T10 przechodzi przez te wyjścia, więc możesz je połączyć z wejściami prawym i lewym, w swoich monitorach studyjnych. Przy włączonym filtrze górno-przepustowym HPF na wyjściach nie pojawi się sygnał o częstotliwościach poniżej 80 Hz.

T10 posiada oprócz tego symetryczne wyjście XLR, którym można wysłać sygnał basowy z filtra dolno-przepustowego do drugiego subwoofera Temblor T10, co pozwoli uzyskać jeszcze lepszy przekaz w najniższym zakresie pasma.


Specyfikacja

Wejścia

         2-symetryczne XLR,
         2-symetryczne ¼” TRS,
         2-niesymetryczne RCA.

Wyjścia

         2-symetryczne XLR [pełno-pasmowe – z funkcją filtra HPF 80 Hz],
         2-symetrczyne ¼” TRS [pełno-pasmowe – z funkcją filtra HPF 80 Hz],
         1-symetryczne XLR [Sub Out – tylko sygnał basowy].

Parametry

         Pasmo przenoszenia: 20 Hz – 200 Hz,
         Filtr dolno-przepustowy: 50 – 130 Hz [regulowany],
         SNR, odstęp sygnału od szumu: >98 dB,
         Zniekształcenia THD: 0.019% przy mocy <160 W,
         Moc wzmacniacza: 170 W RMS,
         Pobór mocy: 230 W,
         Typ wzmacniacza: klasa AB,
         Poziom szczytowy SPL z 1 m: 113 dB,
         Woofer: 10” z kompozytu szklanego.

Regulacja parametrów

         Poziom wejściowy [Input Gain]: od -30 do +6 dB,
         Przełącznik fazy: 0° lub 180°,
         Filtr dolnoprzepustowy: – 50 Hz – 130 Hz, z regulacją częst.,
         Przełącznik uziemienia [Ground Lift – On/Off],
         Włącznik filtra górnoprzepustowego [On/Off],
         Wyłącznik nożny [bypass – On/Off].

Zabezpieczenia

         Ekranowanie elektromagnetyczne,
         Układ anty-przepięciowy,
         Zabezpieczenie przed przegrzaniem,
         Włącznik/wyłącznik transjentów,
         Filtr subdźwiękowy,
         Bezpiecznik napięcia.

Zasilanie

        100-120 V ~50/60 Hz lub 220-240 V ~50/60 Hz.

Kolumna

        MDF laminowany winylem.

Budowa

         Szerokość: 320 mm,
         Głębokość: 400 mm,
         Wysokość: 400 mm,
         Waga: 17.9 kg.

Zasady i warunki zakupu pokaż

Zniżki i oferty niedostępne nigdzie indziej!

Otrzymuj oferty w newsletterze Riff

Zniżki i oferty niedostępne nigdzie indziej!

Zapisz się na newsletter