PRESONUS SCEPTRE S6


» przeczytaj wszystkie opinie

Monitory studyjne PreSonus Sceptre CoActual to najwyższa arystokracja wśród odsłuchów studyjnych -  zarówno pod względem jakości brzmienia, jak i wierności przekazu.

Darmowa wysyłka od 99 zł

14 dni na zwrot towaru

Ekspresowa gwarancja

Zapytaj o dostępność
EAN 673454002274

Monitory studyjne PreSonus Sceptre CoActual to najwyższa arystokracja wśród odsłuchów studyjnych -  zarówno pod względem jakości brzmienia, jak i wierności przekazu.

Oglądasz ofertę Sklepu Internetowego Riff.Sprawdź dostępność w Salonie stacjonarnym.

Darmowa wysyłka od 99 zł

14 dni na zwrot towaru

Ekspresowa gwarancja

Opis

Gdy po raz pierwszy usłyszysz jak grają 2-drożne monitory studyjne Sceptre z serii CoActual™, odkryjesz w swoich nagraniach szczegóły, których nie słyszałeś korzystając z innych odsłuchów typowej konstrukcji. Wyjątkowo szeroka scena dźwiękowa, detaliczność oraz oszałamiająca dynamika monitorów Sceptre wprawią cię w nieopisane zdumienie. Niezwykła jakość przetwarzania dźwięku jest wynikiem zastosowania nowoczesnego układu współosiowego, który zintegrowano z 32-bitowym procesorem obsługującym technologię Fulcrum Acoustic TQ™ Temporal Equalization Technology™.

Technologia PreSonus CoActual – leżąca u sedna brzmienia każdego monitora studyjnego z serii Sceptre - polega na zastosowaniu specjalnych przetworników pracujących w układzie współosiowym i połączeniu ich z potężnej mocy cyfrowym procesorem DSP obsługującym algorytmy TQ.

Tajemnica jednej osi
Projektanci głośników od dawna doskonale zdają sobie sprawę z zalet, jakie daje ułożenie współosiowe przetworników i to, jak punktowe źródło wpływa na spójność brzmienia całego zestawu i symetryczną charakterystykę rozpraszania. Jednak do niedawna, produkcja wolnych od akustycznych niedoskonałości systemów współosiowych była niewiarygodnie kosztowna.

Problemy wynikające z zastosowania układu współosiowego rozwiązać można za pomocą cyfrowych procesorów DSP o sporej mocy, oraz montując wyrafinowane, najwyższej klasy przetworniki. Z tego też względu, w przeszłości podobne konstrukcje dostępne były tylko w ramach systemów z najwyższej półki cenowej, wyposażonych w zewnętrzne procesory.

Na szczęście niezwykłe, najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne od firmy Fulcrum Acoustic pozwoliły projektantom PreSonusa przeskoczyć większość przeszkód związanych z układem współosiowym, i sięgnąć po niezwykłe właściwości tego typu konstrukcji.

Specjalne, wykonane na zamówienie przetworniki i stworzone przez Dave’a Gunnesa z Fulcrum algorytmy TQ to tajemnica dzięki, której monitory Sceptre CoActual grają tak spójnym i klarownym dźwiękiem, jakiego do niedawna spodziewaliśmy się tylko po systemach odsłuchowych z przedziału high-end.

Sceptre - arystokracja w każdym calu
Seria Sceptre obejmuje dwa modele monitorów. Monitor studyjny Sceptre S8 CoActual posiada 8-calowy driver nisko/średniotonowy i i 1-calowy [25 mm], umieszczony w tubie przetwornik wysokotonowy, zespolone do postaci jednego układu współosiowego z dostrojonym systemem cewek. Model Sceptre S6 różni się tym, że zastosowano w nim driver nisko/średniotonowy w rozmiarze 6.5-cala. Oba modele mają z przodu otwór rezonansowy.

System wzmocnienia rozwiązano dwutorowo: każdy z przetworników napędzany jest wzmacniaczem w klasie D o mocy 90 W RMS, z wewnętrznym pochłaniaczem ciepła. Każdy monitor Sceptre ma wbudowany zasilacz [gniazdo IEC] i przełącznik zasilania z podświetleniem LED.
Wszystkie monitory z serii Sceptre posiadają symetryczne wejścia sygnałowe na złączach XLR oraz liniowe ¼ TRS z regulacją poziomu.

Gdy do wyjątkowych przetworników, potężnego układu DSP obsługującego zaawansowane oprogramowanie i znakomitego układu wzmocnienia dodamy szeroki zestaw regulacji brzmienia i układ zabezpieczenia głośników okaże się, że mamy do czynienia z nowym, przystępnym cenowo standardem wśród odsłuchów bliskiego pola, przeznaczonym dla projektowych studiów nagrań i do zastosowań komercyjnych.

Dokładnie tak jak się tego spodziewasz po firmie PreSonus, monitory studyjne Sceptre wykonane są z najwyższej jakości komponentów i swoją jakością zasługują na miano sprzętu dla muzycznych arystokratów. Do tego ten majestatyczny wygląd!

Układ współosiowy i algorytmy TQ™
W środku każdego monitora Sceptre znajduje się czip DSP umożliwiający obsługę algorytmów Fulcrum Acoustic TQ. Procesor wykorzystywany jest do sterowania charakterystyką odbić, do kompensacji odchylenia od charakterystyki liniowej i redukcji wszelkich nierównomierności w torze przetwarzania.
W rezultacie mamy do czynienia z monitorami współosiowymi, które jakością przetwarzania przewyższają wiele z najdroższych monitorów studyjnych.

Władza w Twoich rękach
Pokładowy procesor DSP, oprócz tego, że zapewnia tak dobre przetwarzanie w układzie współosiowym, umożliwia użytkownikowi Sceptre - za pomocą zestawu regulatorów regulacji - optymalizację brzmienia w dowolnym pomieszczeniu, w którym pracujesz nad miksami. Brzmienie odsłuchów można idealnie dostroić do warunków akustycznych każdego studia.

Służy do tego m.in. przełącznik Acoustic Space którym zmienia się parametry filtra drugiego rzędu ustawionego na częstotliwości 100 Hz. Przełącznik ma cztery położenia, odpowiadające różnym wartościom tłumienia [bez tłumienia, -1.5 dB, -3 dB oraz -6 dB]. Możesz w pełni kontrolować poziom podbicia pasma basowego, które występuje, gdy monitory ustawione są blisko ściany lub w rogu pomieszczenia. Jeśli nie chcesz tłumić częstotliwości basowych, ustaw przełącznik w pozycji 0 dB. Pełną charakterystykę brzmienia Sceptre ustawisz za pomocą kolejnych parametrów regulacji dostępnych w każdym monitorze.

Bezpieczeństwo ma znaczenie
Problem zakłóceń zewnętrznych dotyka większości głośników. Jednak monitory Sceptre wyposażono w system zabezpieczeń przed większością z nich. Ekranowanie elektromagnetyczne izoluje przed zakłóceniami radiowymi, które często przedostają się do sygnału i mogą być słyszalne. [Jeżeli kiedykolwiek słyszałeś jak w głośniku wzmacniacza gitarowego nagle pojawia się głos lektora z audycji radiowej, będziesz wiedzieć, o jakie zakłócenia chodzi].
Monitory Sceptre posiadają też zabezpieczenie przed przegrzaniem i układ antyprzepięciowy na wyjściu zapobiegający zniszczeniu głośników w przypadku zwarcia na końcówkach. W końcu, wzmacniacze mocy wyposażono w system „miękkiego startu”. Nigdy nie doświadczysz powodującego uszkodzenia trzasku w głośnikach w momencie ich włączenia.

Królewskie brzmienie
Dla monarchów berło było symbolem władzy na terenie ich królestwa. Z monitorami studyjnymi PreSonus Sceptre Ty przejmujesz kontrolę nad brzmieniem we własnym królestwie, czyli w twoim studio. Korzystając z tych, doskonale zaprojektowanych monitorów współosiowych usłyszysz ścieżki i miksy tak dobrze, jak nigdy wcześniej. I co najlepsze, aby je zdobyć nie musisz płacić królewskiego myta!

Funkcje:

Technologia CoActual - niedoskonałości akustyczne kompensowane są za pomocą cyfrowego procesora DSP, a punktowe źródło gwarantuje symetryczną i precyzyjną bazę stereo,

Unikalny, zespolony przetwornik współosiowy wyposażony w 8-calowy [model Sceptre S8] lub 6.5-calowy [w modelu Sceptre S6] driver średniopasmowy oraz 1-calowy [25 mm], schowany w tubie przetwornik wysokotonowy dostarczający koherentną fazowo falę akustyczną,

Mocny układ DSP umożliwia korektę brzmienia za pomocą systemu Temporal Equalization™ z zestawem różnorodnych filtrów,

Regulacja brzmienia:

Poziom sygnału przetwornika wysokotonowego [0 dB, +1 dB, -1.5 dB, -4 dB],

Regulacja Acoustic Space [0 dB, -1.5 dB, -3 dB, -6 dB],

Filtr górno-przepustowy [Wył., 60 Hz, 80 Hz, i 100 Hz, nachylenie -24 dB/oktawę],

Skuteczność [od +4 dBu do -10 dBV],

Dwutorowy wzmacniacz w klasie D o mocy RMS 180 W, z odprowadnikiem ciepła,

Ekranowanie elektromagnetyczne, układ antyprzepięciowy na wyjściu i ochrona przed przegrzaniem,

Symetryczne wejścia sygnałowe na złączach XLR i liniowych ¼ TRS z dopasowaniem poziomu,

Wzmacniacze z układem “miękkiego startu” zapobiegającym trzaskom w chwili włączania,

Maksymalny, stały poziom SPL 102 dB,

Zasilacz wewnętrzny ze złączem IEC,

Przełącznik zasilania On/Off z podświetleniem LED.

Dane techniczne

Wejścia

1- symetryczne XLR,

1- Symetryczne ¼” TRS,

Wydajność

Pasmo przenoszenia, ± -3 dB: 52 Hz - 20 kHz,

Pasmo przenoszenia, ± -10 dB: 42 Hz - 23 kHz,

Częstotliwość podziału zwrotnicy: 2.2 kHz,

Moc wzmacniacza pasma basowego [przy 4Ω]: 90 W,

HMoc wzmacniacza wysokich częstotliwości [przy 4Ω]: 90 W,

Poziom szczytowy SPL [z 1 metra]: 109 dB,

Przetwornik niskich częstotliwości: 6.25-calowy, papierowy wzmacniany włóknem szklanym,

Przetwornik wysokotonowy: Przetwornik ciśnieniowy z membraną 1-calową,

Impedancja wejściowa: 10 kΩ,

System regulacji brzmienia

Regulacja poziomu głośności Volume: Potencjometr liniowy,

Regulacja pasma wysokiego: Ust. neutralne., +1, -1.5, -4 dB,

Filtr dolno-zaporowy: Ust. neutralne, 60, 80 Hz, 100 Hz

Regulacja Acoustic Space: Ust. neutralne, -1.5, -3, -6 dB,

Zabezpieczenia

Ekranowanie elektromagnetyczne,

Układ antyzwarciowy,

Układ antyprzepięciowy,

Ochrona przez przegrzaniem,

Turn-on/off transient,

Filtr częst, subdźwiękowych,

Bezpiecznik napięcia,

Zasilanie

100-120 V ~50/60 Hz lub 220-240 V ~50/60 Hz

Obudowa kolumny

Laminowana winylem, płyta średniej gęstości

Budowa

Szerokość: 230 mm,

Głębokość: 260 mm,

Wysokość: 335 mm,

Waga: 8.53 kg.

Zasady i warunki zakupu pokaż

Zniżki i oferty niedostępne nigdzie indziej!

Otrzymuj oferty w newsletterze Riff

Zniżki i oferty niedostępne nigdzie indziej!

Zapisz się na newsletter