ADAM A5X monitor studyjny


» przeczytaj wszystkie opinie

Małe monitory A5 zdobyły ogromną renomę zarówno jako odsłuchy do profesjonalnych zastosowań, oraz jako monitory do stanowisk komputerowych czy instalacji typu desktop. W wielu znaczących recenzjach ten model uznano za “najlepsze, małe monitory” i za „doskonały wybór do niewielkiego studia

Darmowa wysyłka od 99 zł

14 dni na zwrot towaru

Ekspresowa gwarancja

Zapytaj o dostępność
EAN 4260113132524

Małe monitory A5 zdobyły ogromną renomę zarówno jako odsłuchy do profesjonalnych zastosowań, oraz jako monitory do stanowisk komputerowych czy instalacji typu desktop. W wielu znaczących recenzjach ten model uznano za “najlepsze, małe monitory” i za „doskonały wybór do niewielkiego studia

Oglądasz ofertę Sklepu Internetowego Riff.Sprawdź dostępność w Salonie stacjonarnym.

Darmowa wysyłka od 99 zł

14 dni na zwrot towaru

Ekspresowa gwarancja

Opis

Oryginalny A5
Małe monitory A5 zdobyły ogromną renomę zarówno jako odsłuchy do profesjonalnych zastosowań, oraz jako monitory do stanowisk komputerowych czy instalacji typu desktop. W wielu znaczących recenzjach ten model uznano za “najlepsze, małe monitory” i za „doskonały wybór do niewielkiego studia” [recenzja w magazynie Future Music, 01/2009].

Nowy A5X
Podobne wymiary i nazwa mogą sugerować, że A5X to tylko odświeżona wersja modelu A5. Jednak wystarczy chwilę posłuchać i nikt nie będzie miał wątpliwości, że A5X oferują znacznie więcej.
Jak wszystkie inne modele z serii AX tak i monitor A5X wyposażono w tweeter X-ART. Duża liczba pomiarów tej technologii pokazuje, że mamy do czynienia ze szczytowym osiągnięciem w dziedzinie produkcji przetworników wysokotonowych. Potwierdza to także wiele testów odsłuchowych.

Za pasmo częstotliwości poniżej 2.5 kHz odpowiada 5,5-calowy przetwornik średnio-niskotonowy. Membrana głośnika została wykonana z kompozytu węglowo-szklanego o strukturze plastra miodu, jaka stosowana jest też w dwóch większych modelach monitorów. Ten lekki materiał cechuje maksymalna sztywność, co zapobiega powstawaniu rezonansów i pozwoliło uzyskać niespotykaną dynamikę oraz nieskazitelną charakterystykę przetwarzania dźwięku.

Stereolink
W dwóch mniejszych modelach monitorów z serii AX zaimplementowano przydatne rozwiązanie o nazwie Stereolink. Chodzi o parę dodatkowych złączy RCA, z pomocą których można przekierować sygnał w taki sposób, aby regulatorem poziomu głośności w jednym monitorze sterować poziomem sygnału stereo dla całego systemu. Dzięki temu monitory A5X będą naturalnym wyborem dla biurkowych stanowisk odsłuchowych, umożliwiają bowiem prosty sposób kontroli poziomu głośności bez konieczności podłączania dodatkowego miksera.

Manipulatory i złącza
Na przednim panelu A5X znajdują się dwa porty bass-reflex zapewniające przetwarzanie niskich tonów aż do częstotliwości 50Hz. Z przodu umieszczono też włącznik zasilania i potencjometr wzmocnienia. Na tylnej ściance znajduje się regulator poziomu sygnału dla tweetera oraz złącza, symetryczne typu XLR i niesymetryczne typu RCA, umożliwiające szeroką konfigurację połączeń. Dostępne są także dwa gwintowane otwory M6 [6 mm], które ułatwiają montaż monitora do statywu lub ściany.

Dane techniczne

PRZETWORNIK ŚREDNIO-NISKOTONOWY:

Ilość: 1,

Średnica kosza 5,5" [145 mm],

Średnica cewki: 1,5" [32 mm],

Membrana: kompozyt, włókno węglowe/szklane.

TWEETER:

Ilość: 1,

Typ: X-ART,

Pow. membrany: 4 cale² [2420 mm²],

Odpowiada membranie o średnicy: 2" [56 mm],

Współczynnik przetwarzania: 4:1,

Waga membrany: 0.17 g.

WZMACNIACZE:

Dla woofera: 1, typ PWM,

Moc wzmacniacza RMS/muzyczna: 50 W / 75 W,

Dla tweetera: 1, typ  A/B,

Moc wzmacniacza RMS/muzyczna: 50 W / 75 W.

PANEL REGULACJI:

Czułość wejściowa: od -∞ do +14 dB,

Korekcja półkowa, pasmo wysokie: > 5 kHz ±6 dB,

Korekcja półkowa, pasmo niskie: > 300 Hz ±6 dB,

Regulacja wzmocnienia dla tweetera: ±4 dB.

ZŁĄCZA WEJŚCIOWE:

Analogowe XLR / RCA.

DANE OGÓLNE:

Pasmo przenoszenia: 50 Hz - 50 kHz,

Zniekształcenia THD 90dB/1m > 100 Hz  ≤0.6 %,

Poziom - pomiar długookresowy: ≥102 dB,

Maksymalny poziom szczytowy: ≥110 dB,

Częstotliwość zwrotnicy: 2500 Hz,

Impedancja wejściowa: 30 kΩ,

Waga: 6,6 kg,

Ekranowanie magnetyczne: Brak,

Wymiary: 280 mm x 170 mm x 220 mm,

Gwarancja: 5 lat,

W zestawie: przewód cinch, kabel zasilania, instrukcja.

*cena dotyczy jednej sztuki

Zasady i warunki zakupu pokaż

Zniżki i oferty niedostępne nigdzie indziej!

Otrzymuj oferty w newsletterze Riff

Zniżki i oferty niedostępne nigdzie indziej!

Zapisz się na newsletter