ALLEN&HEATH QU-16C/X - CYFROWY MIKSER AUDIO


» przeczytaj wszystkie opinie

Darmowa wysyłka od 99 zł

14 dni na zwrot towaru

Ekspresowa gwarancja

6 800,00 zł
Ostatnie sztuki w magazynie
Ostatnie sztuki w magazynie
EAN 750408386465

Oglądasz ofertę Sklepu Internetowego Riff.Sprawdź dostępność w Salonie stacjonarnym.

Darmowa wysyłka od 99 zł

14 dni na zwrot towaru

Ekspresowa gwarancja

Opis

Teraz w nowej, bogatej w funkcje edycji Chrome, Qu-16 zmienia miksowanie w domenie cyfrowej, łącząc innowacyjny design i wyjątkową funkcjonalność, aby zapewnić doskonałe profesjonalne miksowanie. Wyposażony we wszystkie funkcje, których można oczekiwać od najwyższej klasy konsoli cyfrowej i wykorzystujący technologie pionierskie w cyfrowych systemach miksujących GLD i iLive, Qu-16.

Funkcje serii Qu obejmują nagrywanie wielościeżkowe bezpośrednio na USB, automatyczne miksowanie mikrofonów, wstępne ustawienia mikrofonów ProFactory, a także stale rosnący ekosystem dla aplikacji, akcesoriów i zdalnych wejść / wyjść.

Niezależnie od tego, czy przechodzisz z trybu analogowego, czy aktualizujesz już posiadany mikser, nadszedł czas, aby doświadczyć nowego systemu miksowania cyfrowego z Qu-16

Qu zapewnia znacznie więcej niż tylko mikser. Qu to cały ekosystem z Remote AudioRackami, które pozwalają na umieszczenie I/O tam, gdzie jest potrzebne, ME Personal Mixers rozszerza miksy monitorów i umożliwia proste, oszczędzające czas sterowanie lokalne, Qu Apps do pełnej zdalnej konfiguracji i bezprzewodowego miksowania na scenie lub gdziekolwiek indziej, ustawienia wstępne ProFactory Mic, aby przyspieszyć czas przygotowania i zapewnić najlepszy dźwięk, a także nagrywanie przez USB i integrację DAW dla potężnej optymalizacji przepływu pracy z jednego centralnego urządzenia.

Qu-16 ma szesnaście cyfrowo sterowanych przedwzmacniaczy AnalogiQ TM z zaawansowanym wykrywaniem przejścia przez zero i bezstopniowym stopniem wzmocnienia 1dB, które są ściśle powiązane z DSP dla optymalnej dokładności wzmocnienia i przejrzystości dźwięku. Sygnał analogowy jest przechwytywany przez wysokiej klasy, 24-bitowe przetworniki analogowo-cyfrowe o niskim opóźnieniu, które są dopasowane do 24-bitowych przetworników cyfrowo-analogowych w celu zapewnienia wymaganej wysokiej jakości wyjścia. Konstrukcja przedwzmacniacza AnalogiQ TM została udoskonalona, ​​aby zapewnić doskonałą przejrzystość, minimalne zniekształcenia i wyjątkowo cichą podłogę, a także ciepły, muzyczny dźwięk, którego brakuje w niektórych konsolach cyfrowych.

Doświadczenie miksowania

Ogromna moc przetwarzania i zaawansowana funkcjonalność nie mają znaczenia, jeśli nie masz dostępu do potrzebnych elementów sterujących w mgnieniu oka. 800 × 480, True Color Touch Screen i dedykowany obrotowy enkoder tworzą serce interfejsu Qu-16, zapewniając superszybki dostęp do wszystkich ustawień i parametrów. Dedykowane klawisze i zakładki ekranowe szybko prowadzą do widoków liczników i RTA, FX, przetwarzania kanałów, sterowania audio USB, scen, menu konfiguracji i wielu innych. Uzupełnieniem ekranu dotykowego jest SuperStrip - zestaw jednofunkcyjnych fizycznych elementów sterujących zapewniających natychmiastowy dostęp do wzmocnienia, HPF, 4-pasmowy PEQ, bramkę, kompresor, GEQ i pan. Przegląd ekranu podąża również za obracanym sterowaniem.

Jeden kanał / jeden suwak

Qu-16 ma tłumik na kanał wejściowy mono i mniej warstw tłumików dla łatwiejszego i szybszego przepływu pracy. Niektóre miksery cyfrowe nie oferują tłumika na wejście fizyczne, co oznacza, że ​​musisz uzyskać dostęp do dodatkowej warstwy tłumika, aby kontrolować te kanały. Może to być mylące i czasochłonne. Ponieważ każde wejście mikrofonu jest prezentowane na własnym suwaku dla szybkiego i łatwego sterowania, sprawia to, że Qu-16 jest idealnym mikserem do konwersji po raz pierwszy z analogowego na cyfrowy i tych, którzy nie czują się komfortowo pracując z kilkoma warstwami suwaków.

Całkowite przypomnienie

Prawdziwe miksowanie cyfrowe polega na możliwości zapisywania i przywoływania Scen (migawek) za naciśnięciem jednego przycisku. Qu może przechowywać do 100 pełnych scen do przywołania, a kanały lub miksy można zabezpieczyć przed nadpisaniem. Qu-16 ma 17 zmotoryzowanych tłumików ALPS - 16 umożliwia natychmiastowy dostęp do wszystkich kanałów wejściowych i wzorców na 2 warstwach, a dedykowany suwak dynamiczny dynamicznie podąża za wyborem Miks. Trzecia zdefiniowana przez użytkownika warstwa niestandardowa jest dostępna dla układu paska ad-hoc, do którego można przypisać dowolną kombinację wejść, wysyłek efektów, zwrotów efektów, DCA i masterów miksu.

Ustawienia mikrofonu ProFactory

Allen & Heath połączył siły z wiodącymi producentami mikrofonów i najlepszymi inżynierami w Audio-Technica, Sennheiser i Shure, aby zapewnić ustawienia wstępne EQ Library dla wielu popularnych i standardowych mikrofonów. Presety wokalu, gitary elektrycznej, gitary akustycznej, perkusji, mosiądzu i instrumentów dętych drewnianych zostały starannie opracowane, aby zapewnić najlepszy możliwy punkt wyjścia dla wybranego źródła i mikrofonu. Niezależnie od tego, czy jesteś zapalonym amatorem, czy doświadczonym profesjonalistą, możesz szybko i łatwo rozpocząć pracę, oszczędzając cenny czas, dzięki czemu możesz skoncentrować się na korekcji źródła i akustyki pomieszczenia.

Rack FX

Dynamika Qu-16 i algorytmy FX pochodzą z tych używanych w profesjonalnych konsolach Allen & Heath. Niektórzy z najbardziej szanowanych inżynierów dźwięku na świecie wybrali RackFX w trasie, zamiast najlepszych wtyczek i zewnętrznych jednostek efektów. Qu-16 może się pochwalić 4 stereofonicznymi silnikami RackFX, wyposażonymi w pięknie wykonane emulacje legendarnych klasycznych pogłosów, pogłosów bramkowanych, opóźnień, modulatorów, flangerów i innych. Efekty są zwracane do miksu na dedykowanych kanałach zwrotnych, więc nie musisz wiązać kanałów wejściowych mono i stereo. Każdy Stereo FX Return ma dedykowany 4-pasmowy PEQ.

Qu-Drive

Qu-16 ma zintegrowany wielościeżkowy rejestrator USB, zapewniający 18 kanałów 48 kHz, 24-bitowe nagrywanie i odtwarzanie bezpośrednio na / z klucza USB lub dysku twardego. Nagrywanie wielościeżkowych nagrań z twoich programów nigdy nie było tak łatwe. Wybieralna para stereo może być nagrywana wzdłuż 16 kanałów mono, a dźwięk wielościeżkowy może być odtwarzany na 16 wejściach mono plus ST1. Ponadto Qu-Drive zapewnia także nagrywanie stereo z możliwością podłączenia dowolnej pary wyjść Mix, Main LR (pre, post lub sumowane do mono), a nawet magistrali PAFL, z 2-ścieżkowym odtwarzaniem stereo do ST3.

Automatyczny mikser mikrofonów (AMM)

AMM jest niezbędny w aplikacjach, takich jak konferencje, spotkania i dyskusje panelowe, w których jednocześnie działa wiele mikrofonów. Redukując szumy tła i minimalizując ryzyko sprzężenia, Automatyczny Mikser Mikrofonów pomaga inżynierowi zarządzać poziomami wielu wejść mikrofonowych, zapewniając wyraźny dźwięk każdego głośnika. Algorytm dynamicznego dzielenia wzmocnienia D-Classic jest inspirowany standardowymi w branży automiksami. Jednocześnie można miksować do 16 źródeł mikrofonu, przy czym każdy kanał ma ustawienie priorytetu, które określa jego „wagę” w całkowitym wzmocnieniu systemu.

Integracja Mac OS i Windows DAW

Wbudowany interfejs audio Qu-16 przesyła strumieniowo do 24 ścieżek do wyboru na komputer Mac lub PC, a zwroty z komputera można łatwo przypisać do kanałów wejściowych. Interfejs jest zgodny z klasą w systemie Mac OS X, dzięki czemu jest naprawdę plug-and play i zostanie natychmiast rozpoznany przez każdy program DAW obsługujący Core Audio, w tym Logic, Cubase, Reaper i Pro Tools. Sterownik zgodny z ASIO TM i WDM jest dostępny dla komputerów z systemem Windows. Standardowe sterowanie MIDI jest tunelowane przez połączenie USB, dzięki czemu można mapować suwaki do ścieżek ulubionego DAW. Dostępny jest sterownik DAW Control do łatwej konfiguracji i emulacji protokołów HUI lub Mackie Control w systemach Mac OS X i Windows.

Qu aplikacje dla większej kontroli bezprzewodowej

Dodaj w pełni wyposażoną aplikację Qu-Pad na iPada do swojego Qu-16, a będziesz mieć możliwość korekcji i miksowania monitorów na scenie, wędrowania po całym obiekcie z regulacją PA i miksowania programu z serca publiczności. Qu-Pad łączy się z mikserem przez Wi-Fi i zapewnia natychmiastowy dostęp do wszystkich parametrów i ustawień miksowania na żywo.

Qu-You pozwala maksymalnie siedmiu wykonawcom kontrolować własne miksy monitorów za pomocą dowolnego urządzenia z systemem iOS lub Android oraz uwalnia inżyniera do skupienia się na miksowaniu dla publiczności.

Qu-Control to konfigurowalna aplikacja na system iOS zapewniająca prosty interfejs dla nietechnicznych użytkowników do kontrolowania podstawowych parametrów mikserów Qu, gdy nie ma w pobliżu operatorów technicznych.

Aplikacje wymagają podłączenia routera Wi-Fi lub punktu dostępu do portu sieciowego miksera.

Zdalne stelaże audio dSNAKE ™

Qu-16 jest samodzielnym mikserem, więc jeśli masz już kable analogowe, możesz iść. Jeśli zastanawiasz się nad wymianą miedzianego rdzenia na węża cyfrowego Cat5, wbudowany port dSNAKE ™ Qu-16 zapewni Ci przyszłość, umożliwiając podłączenie do zdalnego urządzenia Stage16 AB168, AR2412 lub AR84. dSNAKE ™ to nasze autorskie rozwiązanie sieciowe, które charakteryzuje się opóźnieniem w transporcie wynoszącym zaledwie 105us w przypadku kabli o długości do 120 m / 390 stóp. Więc jeśli miksujesz FoH, możesz umieścić swoje wejścia / wyjścia na scenie i poprowadzić pojedynczy kabel Cat5 z powrotem do Qu-16 w pozycji miksowania.

 

ME Personal Mixing System

Qu-16 jest w pełni kompatybilny z naszym osobistym systemem miksowania ME. ME-1 rozszerza dostępne miksy monitorów i daje każdemu wykonawcy kontrolę nad własnym miksem, pozostawiając inżyniera swobodę skupienia się na doświadczeniach publiczności. Dowolną liczbę osobistych mikserów ME-1 można połączyć z portu dSNAKE ™ (lub z Stagebox AR2412 lub AB168 podłączonego do portu dSNAKE ™).

Wykonana z walcowanej na zimno stali Zintec o grubości 18, charakterystyczna rama Qu została zaprojektowana pod kątem wytrzymałości i sztywności. Zrobiliśmy niewymowne rzeczy na tym podwoziu w laboratorium i zabrało wszystko, co na niego rzuciliśmy - nawet będąc ściganym przez naszego byłego dowódcę byłego czołgu!

Cisza jest cennym towarem w środowisku na żywo lub w studio, dlatego nikt nie chce, aby te chwile spokoju zostały zrujnowane przez warkot pochodzący z wentylatorów Elegancki profil Qu generuje optymalny przepływ powietrza przez mikser, eliminując potrzebę stosowania jakichkolwiek wentylatorów.

Uzbrojony w moc

Qu-16 jest wyposażony w 5 wysokowydajnych procesorów ARM. Między nimi rdzenie ARM zapewniają najnowocześniejsze przetwarzanie, pracując równolegle, aby zapewnić szeroką kontrolę, natychmiastowe działanie i błyskawiczną reakcję, z dedykowanymi rdzeniami obsługującymi ekran dotykowy i powierzchnię, strumieniowanie USB, Qu-Drive wielokanałowe nagrywanie / odtwarzanie, sterowanie Ethernet i automatyzacja fadera. Farma DSP miksera wykorzystuje dwurdzeniowe procesory DSP nowej generacji, dając 10 rdzeni DSP, z których 8 jest przeznaczonych wyłącznie do przetwarzania kanałów i miksów. Architektura DSP Qu-16 wykorzystuje różne głębokości bitów, dostosowane do określonych algorytmów, z 48 bitami na krytyczne funkcje EQ i 56-bitowym akumulatorem na szynie miksowania, gdzie naprawdę się liczy, umożliwiając uchwycenie każdego niuansu dźwięku w końcowym miksie .

 

PODSUMOWANIE FUNKCJI

 • Możliwość montażu w stojaku 19 ”
 • 16 wejść monofonicznych / liniowych (TRS + XLR)
 • Przywołania AnaLOGIQ TM Preamps
 • 3 wejścia stereo (TRS)
 • 12 miksów wyjściowych (XLR)
 • 7 miksów monitorowych (4 mono + 3 stereo)
 • 4 silniki FX
 • 2 dedykowane wysyłki / zwroty efektów
 • 4 grupy wyciszenia
 • 4 grupy DCA
 • Wyjście cyfrowe AES
 • Interfejs audio USB 24 × 22
 • Zdalny port audio dSNAKE TM
 • 17 Motor Faders
 • Ekran dotykowy 800 × 480
 • 4 klawisze funkcyjne
 • Trim, polaryzacja, HPF, bramka, wkładka, 4-pasmowy PEQ, kompresor, opóźnienie na wszystkich wejściach
 • Wstaw, 4-pasmowy PEQ, 1/3 oktawy GEQ, kompresor, opóźnienie na wszystkich wyjściach
 • Automatyczny mikser mikrofonu
 • Channel Ducker na wszystkich wejściach
 • Ustawienia mikrofonu ProFactory
 • Biblioteka RackFX
 • Wbudowany generator sygnałów
 • RTA ze wskazaniem Peak Band
 • Spektrogram wspomagający eliminację sprzężenia zwrotnego i akustykę pomieszczenia
 • Qu-Drive Bezpośrednie nagrywanie / odtwarzanie wielościeżkowe na dyskach USB
 • Kontrola DAW MIDI
 • Aplikacja na iPada Qu-Pad
 • Qu-You osobista aplikacja do monitorowania urządzeń iPhone / Android
 • Konfigurowalna aplikacja na iOS Qu-Control do prostego sterowania bezprzewodowego
 • Kompatybilny z ME Personal Mixing System
 • Kontrastowe metalowe wykończenie, pasujące do najwyższej jakości serii GLD Chrome

Akcesoria

 • AR2412 - 24 wejścia, 12 wyjść AudioRack ze złączem dSNAKE i portem rozszerzeń do osobistego monitorowania.
 • AR84 - 8 wejść, 4 wyjścia AudioRack ze złączem dSNAKE.
 • AB168 - Przenośny, wytrzymały 16 wejść, 8 wyjść stagebox ze złączem dSNAKE i portem rozszerzeń do osobistego monitorowania.
 • AH9650 - 100m bęben EtherFlex Cat5 z blokowanymi złączami Neutrik EtherCon.
 • AH9981 - 50-metrowy bęben EtherFlex Cat5 z blokującymi złączami Neutrik EtherCon
 • AH9651 - 20 m Neutrik EtherFlex Cat5 z blokowanymi złączami Neutrik EtherCon.
 • LEDLamp - zmienna jasność 18 ”lampa typu gęsia szyjka.
 • QU-16-RK19 - Zestaw do montażu w stojaku.
 • AP9262 - Osłona przeciwpyłowa do Qu-16.
 • AP9931 - Torba transportowa Qu-16.

Zasady i warunki zakupu pokaż

Zniżki i oferty niedostępne nigdzie indziej!

Otrzymuj oferty w newsletterze Riff

Zniżki i oferty niedostępne nigdzie indziej!

Zapisz się na newsletter