ROLAND MX-1 230V EU - PERFORMANCE MIXER


» przeczytaj wszystkie opinie

18-KANAŁOWY PERFORMANCE MIXER Z SEKCJĄ STEP-SEQUENCED FX, TRANSPORT I TAP TEMPO

Darmowa wysyłka od 149 zł

14 dni na zwrot towaru

Ekspresowa gwarancja

Zapytaj o dostępność
EAN 4957054506971

18-KANAŁOWY PERFORMANCE MIXER Z SEKCJĄ STEP-SEQUENCED FX, TRANSPORT I TAP TEMPO

Oglądasz ofertę Sklepu Internetowego Riff.Sprawdź dostępność w Salonie stacjonarnym.

Darmowa wysyłka od 149 zł

14 dni na zwrot towaru

Ekspresowa gwarancja

Opis

MX-1 Mix Performer łączy razem twoje syntezatory, maszyny perkusyjne, pętle, ścieżki DAW i wiele innych w jeden zoptymalizowany dla występów instrument miksujący. Łącząc elementy miksera, kontrolera, interfejsu audio i efektora opartego na step sequencerze, MX-1 zaprojektowany jest jako centrum dowodzenia twojego elektronicznego zestawu. To jest mikser, na którym możesz zagrać muzykę i wykonać wiele więcej.

 • 18 kanałowy mikser wykonawcy z sekcją FX zasilaną step sequencerem, z sekcją transport i kontrolą tempa
 • Trzy rodzaje opartych na step-sequencer Beat FX (Filter, Side Chain, Slicer) z przyciskami w stylu TR
 • Sześć rodzajów Master FX (48 wariacji) z olbrzymim kółkiem kontrolnym
 • Beat FX i Master FX mogą być zaaplikowane na każde oddzielnie lub wszystkie wejścia; Beat FX dla każdego kanału
 • Tryb Combi zmienia rytmicznie Master FX używając step-sequencer
 • Cztery porty AIRA Link USB wspierają audio, MIDI, synchronizację i zasilanie (na Port 3) dla sprzętu AIRA
 • Tryb Mix zapewnia sześć kanałów analogowych, jeden cyfrowy kanał stereo i cztery kanały AIRA stereo oraz dwa kanały PC poprzez mikser i FX
 • Tryb External zapewnia 18 kanałów z programu DAW poprzez mikser i FX (wszystkie wejścia bezpośrednie w DAW)
 • Tryb Control Surface dla pełnej kontroli DAW poprzez MIDI
 • DJ-styl cue monitoring, szybkie mute, i sześć krzywych fadera na kanał
 • Na każdym kanale gałka Tone/Filter z dziesięcioma rodzajami EQ, filtrami i izolatorami
 • Transport i tempo sterowane z dokładnością, shuffle i funkcją tap-tempo
 • Błyskawicznie zapisuje i przywołuje kompletne ustawienia, w tym wszystkie konfiguracje FX

Miksuj

Z sześcioma analogowymi wejściami, czterema portami AIRA Link USB, cyfrowym I/O, złączami send i return oraz możliwością streamowania 18 kanałów do i z DAW, MX-1 to podręczny mikser dźwięku z różnego rodzaju źródeł. To nie jest typowy mikser. Suwaki cechuje płynna praca, a każdy może mieć wybraną jedną z sześciu krzywych głośności jakie są dostępne. Na każdym kanale znajdziemy gałkę Tone/Filter z dziesięcioma rodzajami filtrów oraz wielu EQ i isolatorów. Klawisze mute są tak ułożone, by był do nich szybki dostęp, a suwaki mają podświetlenie LED i widać ich ustawienia nawet na zaciemnionych scenach. Poprzez złącze słuchawkowe, w stylu DJskim można płynne „cue" miksować dowolne źródła, w odpowiednim momencie wrzucając ścieżkę do beatu. Wygodę pracy zapewniają oddzielne pokrętła głośności dla wyjść master i słuchawek oraz z płynnie działający i jasno świecący wskaźnik poziomów. Wszystkie ustawienia łącznie z efektami mogą być zapisane i błyskawicznie przywoływane.

Dramaturgia. rytmizacja... stwórz ten efekt

Wszyscy wiedzą, że efekty pełnią olbrzymią rolę w tworzeniu unikalnej wibracji i zdefiniowanego brzmienia. MX-1 pozwala na używanie efektów w nowy interesujący sposób. Efekty w MX-1 nie tylko brzmią świetnie, ale są też zaprojektowane do rytmicznej manipulacji dźwiękiem poprzez wbudowany interfejs w stylu sequencera krokowego z maszyn TR. Oprócz wysyłki aux dla efektów zewnętrznych, każdy kanał posiada własny Beat FX zawierający Filter, Side Chain i Slicer. Można je aplikować używając szesnasto krokowego sequencera krokowego jak w TR, ze sterowaniem przyciskami jak w kultowych maszynach perkusyjnych Rolanda. Pozwala to na niezależne nałożenie filtra, efektu ducking i/lub slice na każdy kanał, tworząc niezapomniane rytmiczne wariacje, polirytmiczność i różne intrygujące groovey. Beat FX może być włączony w locie poprzez dedykowane podświetlane przyciski na kanałach. Sześć rodzajów Master FX, każdy z wieloma odmianami, dodają ostrości i wyrazistości dla każdego sygnału. Duże kółko kontrolne pozwala na dokładne sterowanie parametrami. Master FX może być również sterowany przez step sequencer z wieloma różnymi kombinacjami, dla stworzenia imponujących przejść i zmian w utworze.

Kocha komputery, ale też świetnie sobie radzi samodzielnie

Komputery odgrywają olbrzymią rolę w produkcji muzyki i ta rola stale rośnie. Ale nie zawsze są dobrze zintegrowane z innymi instrumentami na żywo, wymagają własnego interfejsu audio i kontrolera. MX-1 rozwiązuje ten problem poprzez jego możliwość pracowania w trzech różnych trybach. W trybie Control Surface, MX-1 może zsynchronizować się z komputerem i działać jako wysokiej jakości kontroler MIDI dla DAW. Świetnie! Ale dzięki trybowi Mixer jest jeszcze bardziej interesujący, ponieważ miksuje sygnały wszystkich podłączonych źródeł dźwięku, w tym analogowe i cyfrowe, sprzęt AIRA, ...i np. wyjścia z komputera. Kiedy na pokładzie jest już dedykowane wejście stereo dla komputera, możesz też wysłać dźwięk z komputera na kanały USB 1 do 4, jeśli żaden sprzęt nie jest podłączony do portów USB AIRA Link. Bardzo świetnie! W trybie External, MX-1 może wysyłać wszystkie jego wejścia bezpośrednio do DAW, działając jako wysokiej jakości interfejs audio. W tym samym czasie może miksować 18 kanałów przesyłanych z komputerowego DAW, wrzucając je pod fadery na MX-1. Dzięki temu można wykorzystać nagrywanie, odpalanie klipów, efekty i funkcje miksera DAW razem z wbudowanym w MX-1 „cue" monitorowaniem, synchronizowaniem i miksowaniem z efektami zoptymalizowanymi do występów. To już jest niezłe zamieszanie! Więc zatrzymaj się na chwilę i wyobraź sobie te możliwości. MX-1 daje mnóstwo radości przy muzykowaniu z komputerem, ale też kiedy jest używany bez komputera. Zatem czy wykorzystasz go jako kontroler dla DAW, czy do grania kompletnie bez komputera, zawsze dobrze jest mieć pod ręką MX-1.

Łącz i synchronizuj

MX-1 daje tak wiele radości podczas grania, że z pewnością będziesz chciał do niego podłączyć wiele rzeczy. Cztery indywidualne wejścia Jack 1/4-cala to możliwość podpięcia dowolnego rodzaju instrumentu, a stereofoniczne wejście Jack 1/8-cala będzie idealne dla smartphonów, tabletów i innych gadżetów. Na pokładzie są też cztery porty USB AIRA Link, do których bezpośrednio podłącza się sprzęt AIRA. Z pełnym wykrywaniem, porty AIRA Link USB przesyłają audio, MIDI i synchronizację poprzez jeden kabel USB. Jeden z tych portów zapewnia zasilanie dla kompatybilnych urządzeń jak TB-3 lub Touch Bassline lub VT-3 Voice Transformer. AIRA Link zmniejsza ilość kabli stosowanych do połączeń i sprawia, że podłączanie jest szybkie i proste. MX-1 ułatwia muzykowanie dając sterowanie nad start, stop, tempo i timing. Zsynchronizuj zestaw sprzętu muzycznego poprzez MIDI lub AIRA Link. Kontroluj wszystko z jasno podświetlonymi przyciskami start/stop w stylu TR i dużym pokrętłem pozwalającym na dokładną regulację, sterowanie shuffle plus funkcja tap.

Mikser stał się instrumentem ponownie

MX-1 jest bardzo wytrzymały, a przy tym elastyczny w zastosowaniach i daje wiele opcji miksowania i sterowania efektami. Pozwala na szybkie operowanie miksem i efektami dzięki bezpośredniemu dostępowi i intuicyjnemu panelowi. Zaprojektowano go do grania na żywo jak wszystkie sprzęty AIRA, bez zbędnego ekranu z menu i nawarstwionymi funkcjami spowalniającymi pracę.

Zasady i warunki zakupu pokaż

Zniżki i oferty niedostępne nigdzie indziej!

Otrzymuj oferty w newsletterze Riff

Jakie kategorie cię interesują?

Zniżki i oferty niedostępne nigdzie indziej!

Zapisz się na newsletter