BOSS RC-1-BK


» przeczytaj wszystkie opinie

Boss jest marką tak znaną gitarzystom, że w zasadzie mogłaby być synonimem gitarowego efektu
Kiedy Japończycy stworzyli MEG Electronics, zorientowali się, że Meg to w angielskim imię kobiety, a ponieważ większość gitarzystów to mężczyźni, zdecydowano się zawrzeć w nazwie skojarzenia związane z siłą i panowaniem. Tym sposobem powstał Boss, czyli Szef - jako marka i jako model

Darmowa wysyłka od 99 zł

14 dni na zwrot towaru

Ekspresowa gwarancja

Zapytaj o dostępność
EAN 4957054512644

Boss jest marką tak znaną gitarzystom, że w zasadzie mogłaby być synonimem gitarowego efektu
Kiedy Japończycy stworzyli MEG Electronics, zorientowali się, że Meg to w angielskim imię kobiety, a ponieważ większość gitarzystów to mężczyźni, zdecydowano się zawrzeć w nazwie skojarzenia związane z siłą i panowaniem. Tym sposobem powstał Boss, czyli Szef - jako marka i jako model

Oglądasz ofertę Sklepu Internetowego Riff.Sprawdź dostępność w Salonie stacjonarnym.

Darmowa wysyłka od 99 zł

14 dni na zwrot towaru

Ekspresowa gwarancja

Opis

BOSS RC-1 to nasz najprostszy i najbardziej przyjazny użytkownikowi Loop Station, a daje masę radości! Począwszy od RC-20 Loop Station, który  był pierwszym looperem wypuszczonym w 2001, BOSS stale wypuszczał kolejne ulepszane wersje. Wprawdzie one były używane i zachwalane przez różnych artystów i wykonawców loopujących, BOSS stale poszukiwał łatwiejszych i bardziej przystępnych cenowo rozwiązań. RC-1 to najprostszy looper do operowania. Doświadczysz z nim wiele radości podczas nagrywania pętli, przy odtwarzaniu i nakładaniu warstw, a także z funkcją undo lub redo - wszystko w kompaktowych rozmiarów kostce BOSS. I oczywiście RC-1 posiada tę samą jakość wykonania co inne kostki BOSS, a także wydajność którą muzycy na całym świecie uwielbiają i pożądają. Na górnym panelu znajduje się innowacyjny wskaźnik pętli , który zawiera 24-segmentowy wyświetlacz LED ułożony w kole. Możesz szybko i łatwo określić w jakim trybie Rec/Overdub/Play jest urządzenie. Z maksymalnie 12 minutami nagrywania stereo, RC-1 jest w stanie nagrać każde wydłużone wykonanie jakie tylko możesz wymyślić! Wejście i wyjście stereo pozwala używać efektów stereo oraz wzmacniaczy. Dodatkowo, umożliwia podłączenie instrumentów stereo jak syntezatory. Inne przydatne funkcje to zasilanie bateryjne lub za pomocą zasilacza AC, a także elastyczne sterowanie za pomocą zewnętrznego przełącznika nożnego. RC-1jest świetnym towarzyszem na początku przygody z loopowaniem!

- Bezpośrednia i łatwa obsługa

- Nowo opracowany wskaźnik pętli pokazuje aktualny tryb loopera (Rec/Overdub/Play)

- Działa na pojedynczej baterii alkalicznej 9-volt (około 4.5 godziny na baterii)

- Może być zasilany opcjonalnym zasilaczem AC (seria PSA: sprzedawany oddzielnie)

- 12 minut nagrywania stereo

- Wejście i wyjście stereo

- Elastyczne opcje zewnętrznego przełącznika nożnego

- Nagrane frazy zostają w pamięci nawet po wyłączeniu RC-1

 

 

Już nie będziesz grał „poza pętlą"...

Każdy chce być zawsze dobrze zapętlony, ale z innymi looperami nie masz wystarczającej ilości czasu nagrywania na uchwycenie każdej frazy potrzebnej do tworzonego utworu. Dzięki 12 minutom nagrywania stereo, RC-1 oferuje najdłuższy czas nagrywania w swojej klasie.

 

Czy ten nowy wskaźnik pętli to tylko miły dla oka dodatek?

No więc nie do końca. Oczywiście on wygląda super, ale ten nowy wskaźnik w RC-1 jest także bardzo innowacyjny i użyteczny. W sposób łatwy i przyjemny możesz widzieć obecny stan trybu Rec/Overdub/Play. Wskaźnik można też przełączyć na tryb alternatywny, która wizualizuje pętle. Podczas dogrywania i odtwarzania, prędkość z jaką wskaźnik obraca się jest dostosowana do długości pętli.

Do czego można zastosować stereo wejście i wyjście?

Niektórzy sądzą, że nagrywanie i odtwarzanie w mono jest kompletnie wystarczające. Ale my w BOSS sądzimy, że obecnie to nie jest zbyt wielkie wymaganie, żeby looper pracował w stereo. Z wejściem i wyjściem stereo można nagrywać muzykę w taki sam sposób jak to zostało dla niej przewidziane podczas typowego odtwarzania, wykonywania i słuchania.

 

 

Czy RC-1 to dobry wybór dla Ciebie?

Bez względu czy jesteś początkującym czy koncertującym profesjonalistą, RC-1 będzie świetnym wyborem dla każdego gitarzysty, basisty lub klawiszowca zainteresowanego funkcjami i łatwością obsługi, a przy tym daje dużo radości!

Jakie są niektóre z zastosowań RC-1?

Możesz użyć RC-1 w Twoim obecnym pedalboardzie lub systemie efektów. To także świetne narzędzie do nauki, ćwiczeń i doskonalenia swojego warsztatu poprzez szybkie i łatwe tworzenie własnych podkładów do grania. Możesz też zapętlić instrumenty jak syntezator na stereo do odtwarzania.

 

 

Do czego mogę potrzebować zewnętrzny przełącznik nożny?

Opcjonalny FS-7 pozwala jeszcze łatwiej operować nogami na urządzeniu. Jego kompaktowość jest idealnie dobrana do wszelkiego typu pedalboardów. Naciśnięcie przycisku "A" zatrzyma tryb Rec/Overdub/Play. Przytrzymanie przycisku "A" na dwie sekundy lub dłużej wymaże aktualną frazę. Naciśnięcie przycisku "B" w łatwy sposób cofa lub przywraca ostatnią frazę. Teraz to jest bardzo proste!

 

Specyfikacja

Nominalny poziom wejściowy

-20 dBu

Impedancja wejściowa

1 M ohm

Nominalny poziom wyjściowy

-20 dBu

Impedancja wyjściowa

1 k ohm

Zalecana impedancja obciążenia

10 k ohms lub więcej

 

Czas nagrywania około 12 minut.

Sterowanie

Pedal przełącznik
LEVEL gałka

Wskaźniki

CHECK dioda
LOOP dioda

Złącza

INPUT A (MONO): 1/4-cala phone type
INPUT B jack: 1/4-cala phone type
OUTPUT A (MONO): 1/4-cala phone type
OUTPUT B: 1/4-cala phone type
STOP/UNDO: 1/4-cala TRS phone type
DC IN

Zasilanie

Bateria alkaliczna (9 V, 6LR61)
Zasilacz AC (sprzedawana oddzielnie)
* Akumulatorki Ni-MH nie mogą być stosowane.

Pobór prądu

95 mA

Szacowany czas pracy na baterii przy pracy ciągłej (Wartości mogą się zmieniać w zależności od warunków pracy.)

Alkaliczne: Około 3 godzin

Akcesoria

Owner's manual
Leaflet ("USING THE UNIT SAFELY," "IMPORTANT NOTES," and "Information")
Bateria Alkaliczna (9 V, 6LR61)

Opcje (sprzedawane oddzielnie)

Zasilacz AC: seria PSA
Przełącznik nożny: FS-5U, FS-6, FS-7

Rozmiar i waga

73 mm x 129 mm x 59 mm; 440 g

* 0 dBu = 0.775 Vrms

Zasady i warunki zakupu pokaż

Zniżki i oferty niedostępne nigdzie indziej!

Otrzymuj oferty w newsletterze Riff

Zniżki i oferty niedostępne nigdzie indziej!

Zapisz się na newsletter