Akai Professional MPC X - STACJA ROBOCZA/KONTROLER TYPU MPC


» przeczytaj wszystkie opinie

Samodzielna stacja robocza/ kontroler typu MPC, ekran multi-touch 10.1″, 16 kontrolerów Q-Link z wyświetlaczami OLED, pamięć wewnętrzna 16GB, 10GB brzmień, opcjonalny dysk SATA 2.5″ oraz karta SD, MIDI 2 IN/ 4 OUT, 8 wyjść CV, pamięć RAM 2GB, 2 x USB 3.0

Darmowa wysyłka od 99 zł

14 dni na zwrot towaru

Ekspresowa gwarancja

7 999,00 zł
Ostatnie sztuki w magazynie
Ostatnie sztuki w magazynie

Samodzielna stacja robocza/ kontroler typu MPC, ekran multi-touch 10.1″, 16 kontrolerów Q-Link z wyświetlaczami OLED, pamięć wewnętrzna 16GB, 10GB brzmień, opcjonalny dysk SATA 2.5″ oraz karta SD, MIDI 2 IN/ 4 OUT, 8 wyjść CV, pamięć RAM 2GB, 2 x USB 3.0

Oglądasz ofertę Sklepu Internetowego Riff.Sprawdź dostępność w Salonie stacjonarnym.

Darmowa wysyłka od 99 zł

14 dni na zwrot towaru

Ekspresowa gwarancja

Opis

Ewolucja współczesnej muzyki jest nierozerwalnie związana z legendarną serią Akai Professional MPC – w pełni funkcjonalnym, potężnym urządzeniem do produkcji muzyki i gry na żywo, które pociągnęło za sobą powstanie wielu nowych i rozwój niezliczonych istniejących gatunków muzycznych. Dzięki często kopiowanej, ale niedoścignionej konstrukcji, MPC (Music Production Centre – centrum produkcji muzyki) zapewnia swoim użytkownikom bezkonkurencyjny sposób pracy i namacalny interfejs z perspektywicznymi, pożądanymi funkcjami, ustanawiającymi nowy standard w branży. Nie zadowalaj się imitacjami, przejmij kontrolę nad swoją twórczością przy pomocy MPC.

NOWOŚCI W MPC X

MPC powraca, uzbrojone w stworzone na nowo funkcje, i zachowujące podstawy etosu organizacji pracy, które zdefiniowały jego kultową reputację. Co nowego w MPC X? Autonomiczne działanie, wyjścia CV, nagrywanie ścieżek audio, wyzwalanie klipów, oprogramowanie MPC 2.0 i o wiele więcej. To nie jest tylko kolejna generacja MPC, to punkt zwrotny w możliwościach samowystarczalnego tworzenia.

POCHŁANIAJĄCA PRODUKCJA

MPC nie tyle dopełnia Twój sposób pracy, co go usprawnia. MPC X spaja wygodę obsługi ekranu dotykowego, pełną funkcjonalność i możliwość niezależnego działania z kultowym układem szesnastu dynamicznych, czułych na docisk padów RGB Akai Professional. Rezultat? Wciągające, samowystarczalne rozwiązanie do produkcji i gry na żywo, starannie zaprojektowane dla niespotykanej dotąd ekspresji twórczej bez ograniczeń.

EWOLUCJA STEROWANIA

Arsenał sprzętowych regulatorów MPC X, precyzyjnie stworzonych z myślą o wzmocnieniu transu tworzenia, redefiniuje standard dla głównego elementu studia. 16 dynamicznych, podświetlanych padów RGB, czułych na siłę docisku, zapewnia kultową reakcję MPC i wiernie oddaje każdy najmniejszy niuans Twojej gry. 16 dotykowych pokręteł Q-Link z wyświetlaczami OLED bezproblemowo mapuje się do kluczowych parametrów, z opcją dostosowywania mapowania do indywidualnych preferencji użytkownika. 66 przycisków zapewnia bezpośredni, sprzętowych dostęp do wszystkich aspektów interfejsu użytkownika, dostosowując się do wszelkich preferencji w zakresie organizacji pracy.

NAJWAŻNIEJSZY ELEMENT STUDIA

MPC X tworzy serce Twojej kreatywności i dzięki zestawowi wejść i wyjść o studyjnej jakości oferuje harmonijną integrację z zastanymi konfiguracjami. 8 wyjść symetrycznych umożliwia podłączenie praktycznie każdego zewnętrznego sprzętu studyjnego do bezkompromisowego routingu sygnału i monitorowania. Poza tym kombinacja wejść XLR, wysokoimpedancyjnych jack 1/4″, symetrycznych jack 1/4″ i gramofonowych RCA oraz możliwość włączenia zasilania Phantom (+48 V), bezpośredniego sprzętowego monitoringu, interaktywnego monitorowania VU, dwóch wyjść słuchawkowych 1/4″ i 1/8″ oraz nagrywania dźwięku w wysokiej rozdzielczości zapewnia szybkie włączenie MPC X do Twojej konfiguracji i niespotykane do tej pory doświadczenie produkcji.

WYŚWIETLACZ O WYSOKIEJ ROZDZIELCZOŚCI

Na środku MPC X znajduje się kolorowy, bardzo wyraźny wyświetlacz wielodotykowy o wysokiej rozdzielczości i przekątnej 10,1”, z możliwością wygodnego umieszczenia go w ośmiu blokowanych pozycjach. Dzięki największemu ekranowi, w jaki został wyposażony do tej pory MPC, możesz zanurzyć się w świecie obsługi swoich produkcji, bazujących na gestach.

ZAŁADOWANY DO PEŁNA. UNIWERSALNY

Bez względu na to, czy wolisz pracować na jednym urządzeniu, czy marzysz o naprawdę wyzwolonej produkcji, MPC X bez trudu przekształca się z ogromnego, autonomicznego centrum do produkcji muzyki w bardzo wydajny kontroler MIDI. W trybie autonomicznym MPC napędzany jest przez oprogramowanie MPC 2.0 wypełnione możliwościami w zakresie produkcji i gry na żywo. Podłącz MPC X do komputera Mac lub PC, załaduj oprogramowanie MPC jako wtyczkę w wybranym programie DAW lub jako autonomiczną aplikację i zaprzęgnij niezaprzeczalną moc i możliwości kreatywne instrumentów i efektów VST. Niezależnie od Twoich preferencji, MPC X redefiniuje oczekiwania dotyczące kontroli i z łatwością spełnia najbardziej rygorystyczne wymagania.

ROZSZERZALNA PAMIĘĆ

Standardowo MPC X dostarczany jest z wewnętrzną kartą Micro SD o pojemności 16GB. Chciałbyś wykorzystać swoje próbki bez przywiązywania się do komputera? MPC X wyposażony jest w złącze dysku SATA 2,5″, zapewniające dodatkową pamięć masową w postaci zewnętrznego dysku twardego SSD lub HDD. Ponadto dostęp do brzmień można uzyskiwać i dodawać je do biblioteki przy użyciu wbudowanego czytnika kart SD lub pendrive’a.

KONTROLA ZEWNĘTRZNYCH URZĄDZEŃ

Dzięki MPC X wykorzystanie mocy Twoich systemów modułowych, modułów brzmieniowych, automatów perkusyjnych i syntezatorów nie mogłoby być łatwiejsze. Połączenie masy wysokiej klasy źródeł sterowania, wbudowanego interfejsu MIDI z 2 wejściami i 4 wyjściami oraz konfigurowalnych wyjść CV umożliwia przejęcie kontroli nad zewnętrznymi urządzeniami z wykorzystaniem niezrównanych możliwości sekwencjonowania MPC X. Ponadto 2 wejścia USB 2.0 zapewniają kolejne możliwości dostosowywania i ulepszania organizacji pracy dzięki umożliwieniu podłączenia klawiatur zewnętrznych, myszy i różnych urządzeń USB MIDI.

BEZGRANICZNE BRZMIENIA, NIEOGRANICZONA INSPIRACJA

MPC zasłużył sobie na swoją reputację dzięki bezkompromisowym, świetnym brzmieniom uzyskiwanym przy użyciu tylko samego urządzenia. MPC X nie jest tu żadnym wyjątkiem. Ma zainstalowane 10 GB światowej klasy brzmień. The Vault 2.0 zawiera próbki i zestawy od wiodących firm projektujących brzmienia, w tym Capsun Audio, MVP Loops, TOOLROOM, CR2 Records, Loopmasters oraz nasze, starannie przygotowane brzmienia.

NAJWAŻNIEJSZE CECHY MPC X

Autonomiczne MPC – nie wymaga komputera – z działającym natywnie oprogramowaniem MPC Software 2.0,

Kolorowy, wielodotykowy wyświetlacz o przekątnej 10,1”,

Działa także jako kontroler dla MPC Software 2.0, zgodny z Mac i PC,

16 dotykowych pokręteł Q-Link z wyświetlaczami OLED,

66 przycisków do bezpośredniego, sprzętowego dostępu do wszystkich ustawień MPC Software 2.0,

4 wejścia do wyboru: – 2 gniazda combo XLR / 1/4″ z możliwością włączenia zasilania Phantom, 2 wejścia TRS 1/4”, 2 wejścia instrumentalne 1/4″, wejście gramofonowe RCA z uziemieniem,

8 wyjść: symetryczne, jack 1/4″,

Dwa wyjścia słuchawkowe: 1/4″ i 1/8”,

Pełnowymiarowe wejścia MIDI, 4 pełnowymiarowe wyjścia MIDI,

8 konfigurowalnych wyjść CV/Gate, umożliwiających analogowe sterowanie urządzeniami modułowymi, takimi jak klasyczne syntezatory,

Pamięć wewnętrzna 16GB (zawiera ponad 10 GB wysokiej klasy brzmień od wiodących projektantów brzmień, w tym CR2, TOOLROOM, Loopmasters, Capsun Pro Audio i in.),

Złącze dla dysku SATA 2,5” (SSD lub HDD),

2 gniazda USB-A 3.0 do podłączania pendrive’a lub kontrolera MIDI,

Gniazdo karty SD do ładowania próbek i projektów.

CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA

SPRZĘT – JAKIE ZŁĄCZA ZAWIERA MPC X?

MPC X zawiera interfejs audio z 2 wejściami i 8 wyjściami, interfejs MIDI i następujące złącza:

2 wejścia combo XLR+ TRS 1/4” (6,35 mm) – wejścia 1/2

2 wejścia combo TRS 1/4” (6,35 mm) – wejścia 3/4: 1 para stereo

2 wejścia instrumentalne TS 1/4” (6,35 mm) – Inst 1/2

2 wejścia RCA – wejścia 3/4: 1 para stereo, poziom sygnału gramofonowy lub liniowy

2 wejścia TS 1/4” (6,35 mm) dla nożnych przełączników (FS 1/2)

2 wejścia MIDI 5-pin

8 wyjść TRS 1/4” (6,35 mm) (Main L/R, Wyjścia 3/4–7/8: 4 pary stereo)

4 wyjścia MIDI 5-pin

8 wyjść CV/Gate – jack 1/8” (3,5 mm)

1 wyjście słuchawkowe – jack stereo 1/4″ (3,5 mm)

1 wyjście słuchawkowe – jack stereo 1/8″ (3,5 mm)

Porty USB typu A

Port USB typu B

Gniazdo karty SD

Wejścia zasilacza

CZY MOGĘ NAGRYWAĆ BEZPOŚREDNIO NA MPC X?

Tak, MPC X wyposażone jest w kilka wejść o studyjnej jakości, które można wykorzystać do bezpośredniego nagrywania sygnału audio na wewnętrzny dysk w trybie autonomicznym lub w oprogramowaniu MPC w trybie kontrolera.

CZY MPC X MOŻNA UŻYWAĆ DO WYSYŁANIA KOMUNIKATÓW MIDI?

Tak, MPC X może wysyłać i odbierać sygnał MIDI przy użyciu portów MIDI In i MIDI Out, znajdujących się z tyłu urządzenia; można to wykorzystać do obsługi zewnętrznych syntezatorów, modułów brzmieniowych, sekwencerów itp.

PRZY POMOCY JAKICH GESTÓW OBSŁUGUJE SIĘ KOLOROWY EKRAN O PRZEKĄTNEJ 10,1” W MPC X?

Należy korzystać z następujących gestów:

Stuknięcie – do wybierania/zaznaczania pola

Podwójne stuknięcie – w celu edycji szczegółowej

Przeciągnięcie – do regulacji lub przewijania

Szczypanie (Pinch) – do przybliżania/powiększania

CZY MPC X WYMAGA ZASILACZA?

Tak, MPC X wymaga użycia dołączonego zasilacza.

JAKIE TRYBY SĄ DOSTĘPNE NA KOLOROWYM EKRANIE O PRZEKĄTNEJ 10,1” W MPC X?

Bezpośrednio z kolorowego ekranu o przekątnej 10,1”w MPC X można wejść w następujące tryby:

Main (Główny) – Jest to centralny punkt MPC, pozwalający użytkownikom na konfigurację ścieżek i programów w bieżącej sekwencji; dodatkowa funkcja obejmuje możliwość pokazywania/ukrywania toru sygnałowego na ekranie dotykowym, co pozwala na superszybkie miksowanie.

Audio Tracks (Ścieżki audio) – pozwala na nagrywanie i edycję maksymalnie 8 ścieżek audio w czasie rzeczywistym, w trybie autonomicznym, i 128 ścieżek w trybie kontrolera

Step Sequencer (sekwencer krokowy) – programowanie tradycyjnych zdarzeń sekwencera krokowego przy pomocy dotykowego interfejsu MPC X

Grid View (Widok siatki) – Tryb ten pozwala użytkownikom na edycję ścieżek MIDI przez wstawianie, usuwanie i poprawianie poszczególnych dźwięków

Program Edit (Edycja programu) – Tryb ten pozwala użytkownikom na edycję parametrów programu

Track Mute – Tryb, który pozwala użytkownikom na łatwe wyciszenie ścieżek w sekwencji lub ustawienia Track Mute Group, które są wprowadzane przez pady MPC X

Track View – Zapewnia pełny przegląd wszystkich ścieżek w bieżącej sekwencji

Channel Mixer – specjalny, w pełni funkcjonalny mikser, pozwalający użytkownikowi na ustawienie poziomów, panoramy, routingu i dodanie efektów do wszystkich elementów w ramach utworu

XYFX – interfejs z siatką XY, która pozwala użytkownikom na szybkie i dynamiczne dodawanie efektów w czasie rzeczywistym

Next Sequence (Następna sekwencja) – Tryb, który pozwala użytkownikom na wyzwalanie różnych sekwencji przez granie na padach – idealne dla wykonawców muzyki na żywo

Sampler – umożliwia nagrywanie próbek audio z włączeniem miksera, zatem użytkownicy mogą nagrywać dźwięk przez wiele różnych wtyczek efektowych

Browser (przeglądarka) – System kompleksowej nawigacji po plikach do przeglądania próbek, sekwencji i utworów zapisanych na wewnętrznym lub zewnętrznym dysku twardym w trybach autonomicznym i kontrolera

Looper – w pełni funkcjonalny looper

Pad Perform – Pozwala na przypisanie przez użytkowników skal muzycznych, akordów lub progresji do padów

Pad Mute – Tryb, który pozwala użytkownikom na łatwe wyciszanie padów w programie lub ustawienie Mute Group dla każdego pada

Q-Link Edit – środowisko, które pozwala użytkownikowi na konfigurację pokręteł Q-Link do sterowania programem lub regulacji parametrów efektów

Pad Mixer – Osobny mikser do padów MPC X, który pozwala użytkownikowi na ustawienie poziomów, panoramy, routingu sygnału i dodawanie wtyczek z efektami VST

Sample Edit – przycinanie i przetwarzanie próbek bezpośrednio na ekranie dotykowym MPC X

Pad Colour – funkcja pozwalająca na konfigurację i dostosowanie układu kolorystycznego padów RGB

Song – wszechstronne narzędzie kompozytorskie, pozwalające na aranżowanie sekwencji, układanie playlist ze ścieżek i zgrywanie utworów do jednej ścieżki.

CV Programs – pozwala na konfigurację wyjścia CV, znajdującego się na tylnym panelu MPC X, które umożliwia sterowanie zewnętrznym sprzętem.

CO TO SĄ POKRĘTŁA Q-LINK i ILE ICH JEST W MPC X?

MPC X ma 4 banki Q-link, każdy zawierający 16 osobnych dotykowych pokręteł Q-link z wyświetlaczami OLED. Q-Link można wykorzystać do regulacji praktycznie każdego parametru, w tym efektów ustawień miksera i syntezatorów.

CZY MOŻNA REGULOWAĆ JASNOŚĆ WYŚWIETLACZA MPC X?

Tak, można ustawiać jasność wyświetlacza, używając menu z ustawieniami (Settings) w MPC.

CZY MPC X MA PRZYCISKI TRANSPORTU?

Tak. MPC X jest wyposażony w specjalne przyciski transportu: Record, Overdub, Stop, Play/Start i Play/Start.

DO CZEGO SŁUŻY POKRĘTŁO DATA?

Pokrętła Data można użyć do przewijania dostępnych opcji menu lub ustawiania wartości parametru w polu zaznaczonym na wyświetlaczu.

JAK MOŻNA REGULOWAĆ OGÓLNY POZIOM GŁOŚNOŚCI MPC X?

Na przednim panelu MPC X znajduje się specjalne pokrętło Master Volume, które reguluje ogólny poziom sygnału wysyłanego do słuchawek i głównych wyjść.

JAK MOŻNA REGULOWAĆ POZIOM WEJŚCIOWY PRZY NAGRYWANIU?

MPX X zawiera dwa pokrętła Gain oraz przełączniki zasilania Phantom i wyboru wyjścia, które można wykorzystać do regulacji poziomu wzmocnienia sygnału wejściowego.

CO ROBI FUNKCJA NOTE REPEAT?

Kiedy przytrzyma się przycisk Note Repeat na MPC X, każdy pad, który zostanie przytrzymany, będzie wielokrotnie wyzwał załadowaną próbkę, zgodnie z aktualnym tempem projektu i ustawieniami Time Correct.

CO ROBI PRZYCISK FULL LEVEL/HALF LEVEL?

Kiedy włączony jest Full Level, pady będą zawsze wyzwalały odpowiadające im próbki z maksymalnym poziomem velocity, bez względu na siłę użytą do naciśnięcia pada. Kiedy przytrzymamy Shift razem z przyciskiem Full Level, zostanie aktywowany Half Level – po jego włączeniu pady będą zawsze wyzwalały próbki z połową maksymalnego poziomu velocity.

CZY MPC X MOŻE BYĆ UŻYWANY JAKO AUTONOMICZNE URZĄDZENIE BEZ KOMPUTERA?

Tak, MPC X może być używany jako samodzielne urządzenie z działającym natywnie MPC 2.0 Live. MPC X może być używany także jako kontroler z MPC 2.0 Software zainstalowanym na komputerze Mac lub PC.

SPECYFIKACJA

Pady

16 dynamicznych padów czułych na siłę docisku

kolorowe podświetlenie RGB

8 banków dostępnych przy pomocy przycisków Pad Bank

Pokrętła

16 dotykowych pokręteł Q-Link do regulacji parametrów

1 duże pokrętło do nawigacji po ekranie z zaznaczaniem/dokonywaniem wyboru przez wciśnięcie

7 pokręteł obracanych w zakresie 270° do regulacji poziomu wzmocnienia, miksu i poziomu

Przyciski

63 przyciski funkcyjne

Wyświetlacz

10,1” / 257 mm (przekątna)

8,5” x 5,5” / 216 x 139 mm (szerokość x wysokość)

kolorowy wyświetlacz LED z interfejsem dotykowym

Maksymalna rozdzielczość nagrywania

Tryb autonomiczny | 24 bity, 44,1 kHz

Tryb kontrolera | 24 bity, 96 kHz

Procesor

Procesor | 1,8 GHz czterordzeniowy ARM. Cortex. A17, RAM | 2 GB

Pamięć | 16 GB (pamięć dla użytkownika, 10 GB zainstalowanego oprogramowania). 4 GB (system operacyjny MPC)

Złącza

2 wejścia combo XLR+ TRS 1/4” (6,35 mm) – wejścia 1/2

2 wejścia TRS 1/4” (6,35 mm) – wejścia 3/4: 1 para stereo

2 wejścia instrumentalne TS 1/4” (6,35 mm) – Inst 1/2

2 wejścia RCA – wejścia 3/4: 1 para stereo, poziom sygnału gramofonowy lub liniowy

2 wejścia TS 1/4” (6,35 mm) dla nożnych przełączników (FS 1/2)

2 wejścia MIDI 5-pin

8 wyjść TRS 1/4” (6,35 mm) (Main L/R, Wyjścia 3/4–7/8: 4 pary stereo)

4 wyjścia MIDI 5-pin

8 wyjść CV/Gate – jack 1/8” (3,5 mm)

1 wyjście słuchawkowe – jack stereo 1/4″ (6,35 mm)

1 wyjście słuchawkowe – jack stereo 1/8″ (3,5 mm)

2 Porty USB typu A

1 Port USB typu B

1 gniazdo na kartę pamięci SD

1 wejście zasilacza

Parametry Bluetooth

Bluetooth 4.0

Zasilanie

Zasilanie przez zasilacz 19 V, 3,42 A, wtyczka z plusem w środku (w zestawie)

Wymiary (szer. x gł. x wys.)

19,9” x 16,7” x 3,4” / 50,5 x 42,4 x 8,7 cm (wyświetlacz złożony na płasko)

19,9” x 15,3” x 8,4” / 50,5 x 38,8 x 21,4 cm (wyświetlacz ustawiony pionowo)

Waga

12,57 funta

5.66 kg

Wymagania systemowe MPC 2.0 Software

Mac: Procesor Dual-Core, minimum 2,5 GHz; 4GB RAM (zalecane 8GB)

Windows: Procesor Dual-Core, minimum 2,5 GHz; 4GB RAM (zalecane 8GB)

Wtyczki

Instrumenty Air dla MPC X

HYBRID 3.

LOOM.

VACUUM PRO.

VELVET.

XPAND.2.

MiniGrand.

DB33.

theRiser.

AIR CREATIVE FX COLLECTION PLUS

Instrumenty Sonivox dla MPC Touch X

Big Bang Cinematic

Big Bang Universal

Session Drums

Silk Road

ATSIA Percussion

Orchestral Companion Strings

Całkowita wielkość po instalacji – 35GB

Zasady i warunki zakupu pokaż

Zniżki i oferty niedostępne nigdzie indziej!

Otrzymuj oferty w newsletterze Riff

Zniżki i oferty niedostępne nigdzie indziej!

Zapisz się na newsletter