ROLAND A-01K

ROLAND A-01K
 • ROLAND A-01K
 • ROLAND A-01K
 • ROLAND A-01K

» przeczytaj wszystkie opinie

Potężny moduł kieszonkowy z komunikacją MIDI i analogową oraz modułem brzmieniowym

Darmowa wysyłka od 99 zł

14 dni na zwrot towaru

Ekspresowa gwarancja

Zapytaj o dostępność

Potężny moduł kieszonkowy z komunikacją MIDI i analogową oraz modułem brzmieniowym

Oglądasz ofertę Sklepu Internetowego Riff.Sprawdź dostępność w Salonie stacjonarnym.

Darmowa wysyłka od 99 zł

14 dni na zwrot towaru

Ekspresowa gwarancja

Opis

Sterownik to żywotna część każdego systemu do tworzenia muzyki, ale wybranie właściwego może stanowić problem. Chcesz mieć urządzenie, elastycznie sterujące wszystkimi urządzeniami MIDI i takimi, które posiadają analogowy system CV/GATE. Potrzebujesz łączności z wieloma aplikacjami do tworzenia muzyki, przeznaczonymi do tabletów i smartfonów. A jako nowoczesny muzyk, jeżdżący od imprezy do imprezy, potrzebujesz pracować nad projektami wszędzie tam, gdzie pojawi się inspiracja. Roland A-01 spełnia wszystkie te wymagania – czy potrzebujesz rozgrzewki za kulisami, czy chcesz kontrolować każdy szczegół wypracowanej w domu konfiguracji, czy chcesz tworzyć nowe brzmienie od podstaw, ten uniwersalny sterownik i moduł brzmieniowy jest rozwiązaniem kompleksowym.


Cechy charakterystyczne:

 • Bardzo mały sterownik i moduł brzmieniowy
 • Bardzo przenośna wersja, umożliwiająca mobilne tworzenie muzyki
 • Konstrukcja wysokiej jakości z metalowym panelem przednim
 • Podwójny, programowany sterownik paskowy do odstrajania (PITCH BEND), modulacji, wstępnego odsłuchu dźwięku, sterowania za pomocą kontrolerów MIDI, itd.
 • MIDI poprzez system Bluetooth
 • Wyjścia CV/GATE dla syntezatorów analogowych lub modułowych
 • Zasilanie bateryjne (4 x AA) lub przez port USB
 • Graficzny ekran LCD 192x40 pikseli
 • Wbudowany miniaturowy głośnik o mocy 0,5 W do do odsłuchu brzmień w czasie rzeczywistym
 • Kompatybilność z opcjonalną klawiaturą K-25m
 • Dostępny jest również pakiet ze klawiaturą dokującą K-25m (A-01K).

Pasuje do konfiguracji dzięki elastycznej łączności z systemem MIDI i sprzętem analogowym

Po stworzeniu własnego zestawu do tworzenia muzyki frustrujące staje się to, że używany sterownik MIDI nie może współpracować ze wszystkimi elementami zestawu. Niezależnie od tego, czy używasz nowoczesnych syntezatorów MIDI, czy klasycznych syntezatorów analogowych, pracujesz na domowym komputerze, czy jesteś w ruchu z urządzeniem iOS, moduł A-01 jest naprawdę wszechstronnym sterownikiem, oferującym wiele opcji połączeń dla każdego formatu MIDI. Do syntezatorów MIDI można używać standardowych gniazd MIDI IN i OUT. Do pracy z ulubionym programem typu DAW, zainstalowanym w komputerze PC lub Mac, służy gniazdo USB MIDI, natomiast łączność MIDI przez system Bluetooth umożliwia pracę poprzez tablet lub smartfon, ale również komputer. Co więcej, nie ma potrzeby porzucania ulubionego sprzętu analogowego, bo gniazdo CV/GATE OUT modułu A-01 obsługuje klasyczny sprzęt, w tym modułowe syntezatory analogowe.


Więcej, niż sterownik – odpal oryginalną muzykę za pomocą modułu brzmieniowego i klawiatury K-25m

Można się spodziewać, że dobry sterownik MIDI przejmie kontrolę na posiadanym zestawem instrumentów. Można by nie zdawać sobie z tego sprawy, ale moduł A-01 jest również kieszonkowym syntezatorem, umożliwiającym tworzenie własnej muzyki w domu i poza nim. Dzięki 8-bitowemu modułowi brzmieniowemu, opracowanemu przez inżyniera, odpowiedzialnego za klasyczny sprzęt firmy Roland, w tym model JX-3P, ten moduł jest echem koncepcji serii Roland Boutique. Po zadokowaniu w opcjonalnej klawiaturze K-25m firmy Roland dostaniesz pod palce 25 czułych na dynamikę klawiszy, umożliwiających tworzenie muzyki w czasie rzeczywistym i sterowanie zestawem instrumentów. Połączony z 16-krokowym sekwencerem do realizowania ambitnych pomysłów muzycznych, moduł A-01 wykracza znacznie poza ramy urządzenia sterującego, uruchamiając kreatywność użytkownika.

Łatwa obsługa i ekran LCD do sterowania w czasie rzeczywistym na estradzie i w studiu

Czy pracujesz nad skomplikowaną aranżacją studyjną, czy sterujesz syntezatorami na imprezie, ważną sprawą jest posiadanie sterownika MIDI, podającego informacje, potrzebne na pierwszy rzut oka. Dzięki intuicyjnej obsłudze i wizualnej prezentacji danych modułu A-01 – plus opcjonalna klawiatura K-25m – wszystko będzie pod kontrolą. Zgrabnie zaprojektowany do pracy w czasie rzeczywistym, moduł posiada dedykowane pokrętła i podwójny sterownik paskowy, przypisany do odstrajania, modulacji, odsłuchu brzmienia oraz kanałowego i polifonicznego docisku, jak również kontrolery MIDI i komunikaty systemowe EXCLUSIVE. Nawet w miejscu czarnym, jak smoła, będziesz mieć wszystko pod kontrolą, dzięki graficznemu ekranowi LCD o rozdzielczości 192x40 pikseli, informującym o wszystkich faktach, aż do kształtu przebiegu wyjściowego.

Kompaktowa, zasilana bateryjnie i wyposażona w głośnik nowoczesna i mobilna produkcja muzyczna

Kariera nowoczesnego muzyka krąży między estradą, studiem i próbami zespołu, a nie chcesz być spowalniany przez uciążliwy sterownik MIDI. Mimo swej ciężkiej technologii, moduł A-01 jest lekki. Ta bardzo mała, metalowa konstrukcja ma kieszonkowe rozmiary, waży 950 gram i jest zasilana bateryjnie (4 x AA) lub przez port USB. Nadaje się również do odtwarzania, a do wyboru jest miniaturowy głośnik 0,5 W lub gniazdo słuchawkowe.


Zasady i warunki zakupu pokaż

Zniżki i oferty niedostępne nigdzie indziej!

Otrzymuj oferty w newsletterze Riff

Zniżki i oferty niedostępne nigdzie indziej!

Zapisz się na newsletter