CASIO CTK-2200


» przeczytaj wszystkie opinie

Najnowsze Casio CTK-2200 to instrument o pełnym brzmieniu, wysoce funkcjonalny i zamknięty w kompaktowej obudowie. Wyposażony w 400 brzmień instrumentów, 150 rytmów, inspiruje i pozwala na codzienne odkrywanie w sobie muzycznej natury.

Darmowa wysyłka od 99 zł

30 dni na zwrot towaru

Ekspresowa gwarancja

Zapytaj o dostępność
EAN 4971850313939

Minimalna ilość zamówienia tego produktu jest 2.

Najnowsze Casio CTK-2200 to instrument o pełnym brzmieniu, wysoce funkcjonalny i zamknięty w kompaktowej obudowie. Wyposażony w 400 brzmień instrumentów, 150 rytmów, inspiruje i pozwala na codzienne odkrywanie w sobie muzycznej natury.

Oglądasz ofertę Sklepu Internetowego Riff.Sprawdź dostępność w Salonie stacjonarnym.

Darmowa wysyłka od 99 zł

30 dni na zwrot towaru

Ekspresowa gwarancja

Opis

Dla każdego, kto zaczyna przygodę z muzyką

Najnowsze Casio CTK-2200 to instrument o pełnym brzmieniu, wysoce funkcjonalny i zamknięty w kompaktowej obudowie. Wyposażony w 400 brzmień instrumentów, 150 rytmów, inspiruje i pozwala na codzienne odkrywanie w sobie muzycznej natury. Casio CTK-2200 to także wyjątkowy instrument edukacyjny, dzięki sławnemu i pomocnemu systemowi nauczania, jaki odnajdziemy w środku oraz złączom pozwalającym na współpracę z komputerem lub z przenośnymi odtwarzaczami mp3. Podsumowując, ten funkcjonalny keyboard to świetny wybór dla początkujących, dostępny w bardzo przyzwoitej cenie.

Zaawansowana technologia tworzenia dźwięku AHL Sound Source

Dzięki zastosowaniu najnowszych rozwiązań na polu technologii cyfrowej, firma Casio stworzyła bogatą bibliotekę brzmień opartą o żywe próbki akustycznych instrumentów. Przy pomocy technologii AHL uzyskujemy dostęp do bardzo realistycznie brzmiących barw, naśladujących każde niuanse brzmieniowe pierwowzorów, poprzez wykorzystanie oryginalnych plików typu wave.

Klawiatura

Instrument został wyposażony w klawiaturę o identycznej szerokości klawiszy, jak w pianinach akustycznych, co pozwala poprawnie wyczuć odległości między nimi już od samego początku nauki.

Sampling – jeszcze więcej przyjemności z zabawy z muzyką

Ta niesamowita funkcja pozwala na szybkie nagrywanie krótkich sampli za pomocą wejścia AUDIO IN i odtwarzanie ich przy użyciu przycisków funkcyjnych. Ponadto, istnieje również możliwość wykorzystania nagranych sampli, do komponowania własnej muzyki. To wspaniały, kreatywny sposób na zabawę w tworzenie nowych brzmień.

 

Po zapisaniu sampla wystarczy nacisnąć przycisk Voice Pad, by usłyszeć nagranie. Nagrane brzmienia możesz zmieniać dodając pogłos, vibrato lub za pomocą wbudowanych efektów.

Funkcja samplingu pozwala wykorzystać każdy dowolny fragment, taki jak partia basu lub bębnów z Twojego ulubionego utworu, podczas występów na żywo lub zabawy w komponowanie.

Podłączenia zewnętrznych źródeł dźwięku

Model Casio CTK-2200 posiada możliwość podłączenia dowolnego zewnętrznego źródła dźwięku, poprzez złącze Audio In. Wybierz swój ulubiony utwór na przenośnym odtwarzaczu mp3 i podłącz pod instrument. Po chwili będziesz miał możliwość usłyszenia go na głośnikach keyboardu oraz zabawy w dogrywanie do niego własnych improwizacji. Jest to również wygodny sposób na naukę, poprzez naśladowanie poszczególnych partii na klawiaturze instrumentu. Z pewnością funkcja ta również przyda się podczas wspólnych zabaw z najbliższymi.

Zestawy lekcji i inne opcje nauczania

W instrumencie bardzo zadbano o stronę edukacyjną, oddając użytkownikowi do dyspozycji cały szereg ciekawych sposobów nauczania. Podstawowy system lekcji obejmuje 110 wbudowanych utworów, w tym 20 ćwiczeń poprawiających technikę gry. Każdy utwór wyświetlany jest w postaci nut na ekranie instrumentu, posiada 3 stopnie nauczania oraz możliwość nauki lewej i prawej ręki osobno lub obu jednocześnie. Wbudowany metronom skutecznie pomaga w utrzymaniu poprawnego tempa i rytmu.

 

Świetnym urozmaiceniem jest również funkcja Music Challenge, która jest sprawdzianem refleksu, szybkości czytania oraz doskonałą okazją do nauki poprzez przyjemną zabawę.

Bogaty wybór brzmień oraz akompaniamentów

Instrument Casio CTK-2200 oferuje aż 400 brzmień, tworzonych przy pomocy zaawansowanej technologii AHL, wśród których znajdziemy wszystko, co potrzeba by stworzyć lub odegrać każdego rodzaju utwór.

Poza szeroką paletą brzmieniową, ten wyjątkowy instrument może służyć także, jako pełno wartościowy aranżer dzięki 150 wbudowanym rytmom. Odnajdziemy tutaj każdy styl, jaki może być potrzebny współczesnemu muzykowi m.in. rock, pop, jazz, podkłady pianistyczne i wiele innych.

Wszystko czego oczekujesz od nowoczesnego instrumentu

Wbudowany zestaw efektów oraz dobrej klasy nagłośnienie gwarantują bogate brzmienie instrumentu. Funkcja One Touch Preset przystosowująca barwę do wybranego podkładu, może zaciekawić początkującego lub nawet zaawansowanego użytkownika oferując 150 różnych ustawień. Złącze USB pozwala na komunikację instrumentu z komputerem.

Całość dopełnia czytelny wyświetlacz LCD, który na bieżąco informuje użytkownika o wszystkich najważniejszych funkcjach, posiadając także możliwość wyświetlania nut.

Specyfikacja:

Klawiatura: 61 standardowych klawiszy

Moduł brzmieniowy: AHL Sound Source

Polifonia: Maks 48 dźwięków

Brzmienia: 400, samplowane brzmienie: 1 ( pełen sampling), 3 ( krótki sampling), maksymalnie 1 sekunda dla pełnego samplingu

Efekty: pogłos - 10 rodzajów,

Pady brzmieniowe: 5 padów x 4 grupy ( 3 dla brzmień samplowanych, jedna dla barw perkusyjnych)

Akompaniamenty: 150 wbudowanych rytmów

Funkcje akompaniamentu: tryby pracy: akordy, palcowanie 1, palcowanie 2, palcowanie 3, pełen zakres akordów; kontrolery: start/stop, intro, normal/fill-in, variation/fill-in, synchro/ending

Utwory: 110 utworów

Funkcje nauczania: 4 tryby – słuchaj, popatrz, zapamiętaj oraz auto, wybieranie części (prawa, lewa ręka lub obie razem), ćwiczenia techniki, nauka palcowania

Metronom: taktowanie: 0, 2, 3, 4, 5, 6 ( zakres tempa od 30 do 255)

Inne funkcje:

·         pamięć one touch: 150 ustawień

·         Music Challenge: 20 nut

 

Przycisk transpozycji: oktawę w górę i w dół ( od -12 do + 12 półtonów)

Odstrajanie: A4: od 415,5 do 465,9 Hz

Pedały: wejście Jack (sustain, sostenuto, soft, start/stop)

Wyświetlacz: LCD

MIDI: złącze USB, kompatybilność GM poziom 1

Złącza: audio in, słuchawki/wyjście, pedał sustain, USB typu B, zasilanie ( 9,5 V DC)

Głośniki: 10 cm x 2,

Wzmacniacz: 2 W + 2 W

Zasilanie: zasilacz AD – E95100LW oraz bateryjne

Wymiary: 94,6 x 30,7 x 9,2 cm

Waga: 3,4 kg

Wykończenie: czarno-szare

Akcesoria: pulpit na nuty, zasilacz, książka z nutami

Zasady i warunki zakupu pokaż

Zniżki i oferty niedostępne nigdzie indziej!

Otrzymuj oferty w newsletterze Riff

Zniżki i oferty niedostępne nigdzie indziej!

Zapisz się na newsletter