STEINBERG CI2


» przeczytaj wszystkie opinie

Steinberg CI2 to dwukanałowy interfejs audio zaopatrzony w dwa przedwzmacniacze mikrofonowe z zasilaniem fantomowym 48V, jedno złącze HI-Z dla bezpośredniego podłączenia gitary oraz złącze dla przełącznika nożnego sterującego funkcją Interaktywnego Nagrywania. 

Darmowa wysyłka od 99 zł

14 dni na zwrot towaru

Ekspresowa gwarancja

Zapytaj o dostępność

Steinberg CI2 to dwukanałowy interfejs audio zaopatrzony w dwa przedwzmacniacze mikrofonowe z zasilaniem fantomowym 48V, jedno złącze HI-Z dla bezpośredniego podłączenia gitary oraz złącze dla przełącznika nożnego sterującego funkcją Interaktywnego Nagrywania. 

Oglądasz ofertę Sklepu Internetowego Riff.Sprawdź dostępność w Salonie stacjonarnym.

Darmowa wysyłka od 99 zł

14 dni na zwrot towaru

Ekspresowa gwarancja

Opis

Steinberg CI2 to dwukanałowy interfejs audio zaopatrzony w dwa przedwzmacniacze mikrofonowe z zasilaniem fantomowym 48V, jedno złącze HI-Z dla bezpośredniego podłączenia gitary oraz złącze dla przełącznika nożnego sterującego funkcją Interaktywnego Nagrywania. Dodatkowo do dyspozycji otrzymujemy sekcję kontrolerów, w tym innowacyjne AI Knob i Action Pad, idealnie nadające się do współpracy z dołączonym programem Cubase AI 5.

Zestaw ten zawiera zintegrowane i gotowe do pracy oprogramowanie wraz z interfejsem audio oraz kontrolerami w niezwykle atrakcyjnej cenie ? 825 złotych brutto, co daje możliwość pracy początkującym muzykom w prawdziwym studio.

Interfejs jest opracowany i wyprodukowany przez firmę Yamaha w kooperacji z firmą Steinberg. Łączy się i jest zasilany za pomocą portu USB. Urządzenie to nie potrzebuje dodatkowego źródła zasilania. Jako ciekawy dodatek zainstalowano zabezpiecznie przed kradzieżą - Kensington lock.

Asystent Projektu (Project Assistant) dostarcza pełen zakres szablonów dla różnego rodzaju funkcji programu Cubase AI5, takich jak nagrywanie, miksowanie, produkcja i mastering. Szablony zawierają różne konfiguracje śladów / kanałów, efektów (w tym dynamicznych i symulacji wzmacniaczy gitarowych). Użytkownik włączając program Cubase AI 5, naciska pokrętło AI Knob i przewijając wybiera z listy dostępnych szablonów ten, który jest adekwatny do jego pracy. Wybrany szablon zaznaczany jest naciśnieciem przycisku po raz drugi. W ten sposób tworzy się nowy projekt wraz z odpowiednimi śladami, wejściami oraz wyjściami audio, efektami itp.

Teraz gdy projekt został już utworzony, użytkownik może od razu zacząć nagrywać dzięki funkcji interaktywnej rejestracji (Interactive Recording). Jest to sekwencja sześciu różnych funkcji. Każda z nich wywoływana jest przez Action Pad urządzenia CI2. Oczywiście ustawienia tych funkcji są w pełni definiowalne przez użytkownika, także można je dostosować do własnych potrzeb. Interaktywna rejestracja nie wymaga używania myszki podczas operacji nagrywania co pomaga skupić się na samym procesie tworzenia. Zamiast przycisku Action Pad można skorzystać również z opcjonalnego przełącznika nożnego (Yamaha FC 5).

Wykorzystanie przełącznika nożnego szczególnie przyda się gitarzystom. Cały proces rejestracji następuje jedynie przy wykorzystaniu tego przełącznika bez dotykania myszki czy klawiatury komputera. W ten sposób można skupić się na grze, a nie dokładnym celowaniu kursorem w odpowiednie przyciski na ekranie monitora.

Jedną z najbardziej innowacyjnych funkcji CI2 jest rewolucyjny przycisk AI Knob. Zastępuje oraz wspomaga on w wielu przypadkach tradycyjną myszkę komputerową czyniąc pracę z programem znacznie szybszą i bardziej wygodną.
Gdy już wszystkie ślady są nagrane, gałka AI Knob staje się idealnym narzędziem dla edycji oraz miksowania zarejestrowanego materiału. Przesuńmy wskaźnik myszki na parametr wtyczki, miksera lub instrumentu, a jego wartość w prosty sposób zostanie kontrolowana przy pomocy gałki AI Knob.

Dodatkowo poprzez wciśnięcie AI Knob dostaniemy się do specjalnego trybu przeszukiwania plików (Browse Mode). Pozwala on na łatwe wyszukiwanie i wybór dźwięków spośród naszej biblioteki.

Yamaha ma w swojej ofercie kilka dodatków dla urządzenia CI2. Przełącznik nożny FC 5 można stosować zamiast przycisku Action Pad, co umożliwi rejestrację bez używania rąk. Inna pomocna rzecz to stojak BSM-10A, który umożliwi zamocowanie CI2 i dostosowanie go do optymalnej pozycji dla każdego użytkownika.

Wreszcie kilka słów o dołączonym oprogramowaniu - Cubase AI 5: jest to najnowsza wersja oparta o Cubase 5 dostosowana do potrzeb nowych użytkowników szukających bezproblemoego programu do rejestracji muzyki. Cubase AI 5 zawiera wiele wspaniałych narzędzi do kompozycji, rejestracji, edycji i miksowania. Wiele z dołączonych efektów, instrumentów pokrywa się z wyższą wersją programu.

Dane:

 • wejście na footswitch,
 • wyjście słuchawkowe,
 • 2 zbalansowane wyjścia liniowe TRS 1/4",
 • 2 wejścia mikrofonowe / liniowe combo,
 • kensington lock,
 • przełącznik Hi-Z,
 • pokrętła wzmocnienia kanału L i R,
 • pokrętło wzmocnienia obu kanałów na wyjściu,
 • przełącznik mono,
 • włącznik phantom power,
 • pokrętło "mix" do ustawiania proporcji między dźwiękiem odtwarzanym a dogrywanym,
 • wymagania systemowe Mac'a: OSX 10.5.5, 1 GB RAM,
 • wymagania systemowe Windows: XP SP3, Vista, 2 GHz, 1 GB RAM.

Zasady i warunki zakupu pokaż

Zniżki i oferty niedostępne nigdzie indziej!

Otrzymuj oferty w newsletterze Riff

Zniżki i oferty niedostępne nigdzie indziej!

Zapisz się na newsletter