×

BLACKSTAR SAINT JAMES 50 6L6 HEAD


» przeczytaj wszystkie opinie

Blackstar to zrealizowane marzenie czworga przyjaciół z zespołu. Przez lata pracowali w branży muzycznej i zapragnęli zbudować wzmacniacz, który w stu procentach odpowiadałby ich wymaganiom.
Firma stale rośnie, ale jedna rzecz nie ulega zmianie – wszyscy pracownicy są jednocześnie muzykami, którzy z pasją produkują wzmacniacze dla gitarzystów na całym świecie.

Od 50 zł dostawa za 1 zł z aplikacją Time to Riff

14 dni na zwrot towaru

Ekspresowa gwarancja

5 199,00 zł
Ostatnie sztuki w magazynie
Zaloguj się
Ostatnie sztuki w magazynie
EAN 845644006717

Blackstar to zrealizowane marzenie czworga przyjaciół z zespołu. Przez lata pracowali w branży muzycznej i zapragnęli zbudować wzmacniacz, który w stu procentach odpowiadałby ich wymaganiom.
Firma stale rośnie, ale jedna rzecz nie ulega zmianie – wszyscy pracownicy są jednocześnie muzykami, którzy z pasją produkują wzmacniacze dla gitarzystów na całym świecie.

Oglądasz ofertę Sklepu Internetowego Riff.
Sprawdź dostępność w Salonie stacjonarnym.

Od 50 zł dostawa za 1 zł z aplikacją Time to Riff

14 dni na zwrot towaru

Ekspresowa gwarancja

Opis

Blackstar przedstawia serię Saint James, najlżejsze i najbardziej innowacyjne 50-watowe wzmacniacze lampowe na świecie.

Pod względem brzmienia i tak ważnego dla gitarzystów „feelingu” duże wzmacniacze lampowe są słusznie uznawane za „złoty standard”. Problemem jest jednak to, że wzmacniacze o mocy 50 W lub większej są bardzo ciężkie. Do teraz... nowa seria St. James firmy Blackstar to najlżejsze 50-watowe, w pełni lampowe wzmacniacze gitarowe na świecie.

Oferowane wersji head i combo klasyczne wzmacniacze na lampach EL34 i 6L6 są lekkie, łatwe w obsłudze, a jednocześnie niezwykle wszechstronne. Head 50 W waży tylko 6,7 kg, a combo 1x12" 12,8 kg!

Główny cel konstrukcyjny był prosty, ale ambitny – zbudować najlżejszy wzmacniacz lampowy na świecie bez uszczerbku dla dźwięku, feelingu i mocy. W tym celu wytrzymałe i lekkie obudowy wykonano z drewna tungowca o dobrych właściwościach akustycznych, a także zmniejszono masę chassis wzmacniacza, nie tracąc przy tym na jego wytrzymałości. To na dobry początek. Ale wciąż pozostawał jeden ważny element, o który należało zadbać – transformator sieciowy...

W serii St. James zastosowano wysoce wydajne, lekkie transformatory sieciowe zaprojektowane w zaawansowanej technologii zasilaczy impulsowych (SMPS). Trzydzieści sześć miesięcy intensywnych badań i rozwoju zaowocowało uzyskaniem wszystkich zalet technologii SMPS, czyli niewielkiej masy i uniwersalnego napięcia zasilania, przy jednoczesnym zachowaniu brzmienia i feelingu tradycyjnego transformatora z rdzeniem ferromagnetycznym. Nic dziwnego, że powstała w ten sposób rewolucyjna technologia transformatorowa została opatentowana przez firmę Blackstar!

W combo i kolumnach głośnikowych Saint James dochodzi jeszcze waga głośników. W ścisłej współpracy z firmą Celestion powstał lekki, 12-calowy głośnik Zephyr o mocy 70 W. Zephyr dokładnie odtwarza bogate brzmienie i moc legendarnego głośnika Celestion „Vintage 30” przy ułamku jego wagi – i to przy użyciu tradycyjnego magnesu ferrytowego, a nie neodymowego.

Do ćwiczeń i do studia

Dzięki sprytnemu sterowaniu napięciami zasilającymi lamp wzmacniacza mocy 2-watowy stopień wyjściowy pozwala na przesterowanie końcówki mocy przy znacznie niższej głośności bez najmniejszej zmiany brzmienia i feelingu wzmacniacza. Ponadto końcówka mocy nie nagrzewa się, jak miałoby to miejsce w przypadku urządzeń „Power Soak”. Takie rozwiązanie optymalizuje zarówno żywotność, jak i niezawodność lamp.

Wszystkie cztery wzmacniacze St. James wyposażone są w przełomowe oprogramowanie Cab Rig firmy Blackstar oraz wbudowane obciążenie reaktywne, co razem zapewnia niezwykle realistyczne brzmienie w trybie D.I. Wzmacniacze Saint James mają trzy wyjścia (XLR, wyjście liniowe stereo i USB), które podają lampowy sygnał wyjściowy do wewnętrznego obciążenia reaktywnego, a następnie do Cab Rig. Jest to również możliwe, gdy wzmacniacz znajduje się w trybie standby, dzięki czemu nadaje się zarówno do nagrywania, jak i do cichych występów na żywo.

Aby jeszcze bardziej zwiększyć wszechstronność na scenie lub w studiu, zintegrowane ustawienie SAG przełącznika mocy St. James dodaje do brzmienia imponującą dynamiczną kompresję końcówki mocy, najbardziej słyszalną przy mocnym uderzeniu w struny – to kolejne nawiązanie do cenionych wzmacniaczy z dawnych lat.

Brzmienie

Kanał I obu wzmacniaczy inspirowany jest czystym brzmieniem popularnych wzmacniaczy amerykańskich z lat 60. Jednak to w kanale II oba wzmacniacze ujawniają swój własny, niepowtarzalny charakter....

Kanał II wzmacniacza St. James z układem EL34 jest bardzo vintage'owy. Zupełnie nowa konstrukcja przedwzmacniacza zapewnia surowy crunch, jakiego można oczekiwać od wzmacniacza na lampach EL34. Całości dopełnia przełączane za pomocą przełącznika nożnego podbicie sygnału przedwzmacniacza o +10 dB.

Kanał II w wariancie 6L6 to absolutna maszyna do przesterów. W trybie standardowym wzmacniacz daje imponujący „cios”.  Po włączeniu przełącznika Voice nasycenie wzrasta do „11”, redukując tłumienie końcówki mocy, co daje nowoczesny, potężny high-gain z dużą ilością dołu.

I wreszcie, co nie mniej ważne – wzmacniacze i kolumny mają świetny wygląd!

Moc: 50 W
Lampy: 2 x ECC83, 2 x 6L6
2 kanały
Przełącznik brzmień, 3-pasmowy korektor
Redukcja mocy do 2 W i obwód SAG do kompresji końcówki mocy
Innowacyjna symulacja głośników Cab Rig DSP
Szeregowa pętla efektów
Wbudowany reverb
Wbudowany reaktywny Loadbox
Zasilanie 90– 264 V 50/60 Hz
Waga 6,7 kg
Wymiary: 402 x 222 x 214 mm
W zestawie podwójny przełącznik nożny

Zasady i warunki zakupu pokaż

Zniżki i oferty niedostępne nigdzie indziej!

Otrzymuj oferty w newsletterze Riff

Jakie kategorie cię interesują?

Discounts and offers not available anywhere else!

Zapisz się na newsletter