BOSS BB-1X

BOSS BD-2W
  • BOSS BD-2W

» przeczytaj wszystkie opinie

Boss jest marką tak znaną gitarzystom, że w zasadzie mogłaby być synonimem gitarowego efektu
Kiedy Japończycy stworzyli MEG Electronics, zorientowali się, że Meg to w angielskim imię kobiety, a ponieważ większość gitarzystów to mężczyźni, zdecydowano się zawrzeć w nazwie skojarzenia związane z siłą i panowaniem. Tym sposobem powstał Boss, czyli Szef - jako marka i jako model

Darmowa wysyłka od 99 zł

30 dni na zwrot towaru

Ekspresowa gwarancja

627,00 zł
W magazynie
Dostępny

Boss jest marką tak znaną gitarzystom, że w zasadzie mogłaby być synonimem gitarowego efektu
Kiedy Japończycy stworzyli MEG Electronics, zorientowali się, że Meg to w angielskim imię kobiety, a ponieważ większość gitarzystów to mężczyźni, zdecydowano się zawrzeć w nazwie skojarzenia związane z siłą i panowaniem. Tym sposobem powstał Boss, czyli Szef - jako marka i jako model

Oglądasz ofertę Sklepu Internetowego Riff.Sprawdź dostępność w Salonie stacjonarnym.

Darmowa wysyłka od 99 zł

30 dni na zwrot towaru

Ekspresowa gwarancja

Opis

BOSS BB-1X Bass Driver to kostka klasy premium zaprojektowana do uwypuklenia i podbicia dźwięku basu. To więcej niż typowa kostka kompaktowa, BB-1X jest jak przedwzmacniacz, krytycznie ważny komponent wpływający na jakość brzmienia. Zbiera esencję i subtelne niuanse basu, wzmacniacza i sposobu grania, a następnie wzmacnia ich najlepsze charakterystyki.

Wykorzystując najnowszą technologię BOSS MDP, BB-1X dostarcza szeroki zakres świetnych brzmień, od naturalnie czystego tonu do heavy distortion. Dostosowuje się i odpowiada na każdy styl lub rejestr grania, ale nigdy nie gubi podstawy brzmienia instrumentu. BB-1X naturalnie brzmiący distortion zachowuje definicję i dynamikę brzmienia, które są odzwierciedlone w najdrobniejszym detalu dźwięku.

BB-1X daje idealną czystość dźwięku, który nigdy nie ma zamulonego najniższego dołu. Z gałką Blend, możesz łatwo dostosować twoje brzmienie miksując sygnał bezpośredni przetworzonym. Gałki Low, High i Drive oferują ekstremalnie szeroki zakres tworzenia brzmień. To sterowanie nie tylko kształtuje częstotliwości, ale też zmienia charakterystyki brzmienia. Wyjście Line Out w BB-1X to coś więcej niż typowe wyjście DI, zapewnia nowo dopracowany i rozszerzony dźwięk bezpośredni dla nagłośnienia większej publiki poprzez system PA. "1X" w nazwie BB-1X reprezentuje wygląd, dźwięk i reakcje klasy Premium. Kiedykolwiek określasz swoje brzmienie lub przyprawiasz je odpowiednio dla gry solowej, BB-1X Bass Driver jest niezbędnym narzędziem każdego nowoczesnego basisty.

-Pogrubione, uderzające brzmienie, które podkreśla brzmienie oryginalne basu i wzmacniacza
-Posiada najnowsze przestery BOSS, który dostosowuje się do każdego registru i nigdy nie zamula najniższych pasm
-Gałka Blend pozwala miksować sygnał czysty z efektem
-Niezależne gałki Low i High dla ultra-szerokich zmian brzmienia
-Dwa wyjścia jack: normalne dla wzmacniacza basowego i Line Out dla zbalansowanego połączenia bezpośrednio do PA lub rejestratora
-Złącze Line Out zapewnia dostosowany sygnał bezpośredni, który wnosi nową charakterystykę twojego brzmienia
-Najnowszy członek rodziny -X kostek w specjalnej edycji BOSS, które oferują wykonanie, brzmienie i czucie klasy Premium
-Pięcioletnia gwarancja BOSS

Znacznie więcej, niż normalny, basowy efekt podłogowy

Nie daj się zwieść wyglądowi kostki BB-1X – to nie tylko kolejny, kompaktowy efekt podłogowy. W przeciwieństwie do standardowego, basowego efektu podłogowego, używanego sporadycznie do muzycznych lub solówek, BB-1X działa bardziej jako przedwzmacniacz i DI-box, udoskonalający i poprawiający ogólne brzmienie.

Wiele przedwzmacniaczy ubarwia brzmienie lub wyraźnie zmienia jego charakter, natomiast BB-1X jest inny. Podkreśla i wzmacnia naturalne cechy gitary basowej i wzmacniacza, jak również niuanse stylu gry. Po prostu podłącz, a BB-1X Bass Driver spowoduje, że na występie brzmienie będzie jeszcze lepsze!

Nieskończone możliwości tworzenia własnego, podstawowego brzmienia

Wszyscy basiści są przywiązani do głównego dźwięku, dynamiki oraz innych podstawowych elementów brzmienia i potrzebują szerokiego zakresu regulacji, aby uzyskać własne brzmienie. To jest dziedzina, w której BB-1X naprawdę błyszczy. Dzięki naszej najnowszej technologii masz nieskończone możliwości tworzenia dopracowanego, profesjonalnego brzmienia. W połączeniu z potencjometrami [HIGH] i [LOW], potencjometr [LEVEL/BLEND] zapewnia wyjątkowe możliwości regulacji, aby doskonale zrównoważyć dźwięk w celu złapania własnego brzmienia.

Brzmienie kostki BB-1X nie jest przydymione ani zwierciadlane

W przypadku konwencjonalnych kostek basowych, w celu uzyskania dynamicznego brzmienia, pasmo częstotliwości jest zazwyczaj zawężane ku dołowi, co daje trochę nienaturalny dźwięk. Ponadto dźwięk w paśmie niskich częstotliwości może być stłumiony w przypadku próbowania uzyskania wyraźnego, dobrze zdefiniowanego przesteru. Wraz ze wzrostem prze-steru obniża się dynamiczna reakcja, co ogranicza muzyczną ekspresję.

Dzięki zaawansowanej technologii firmy BOSS, kostka BB-1X analizuje sygnał basu w czasie rzeczywistym i kilku różnych wymiarach. Intensywność przetwarzania dźwięku zależy od instrumentu, stylu gry, frazowania, dynamiki i wielu innych czynników. Daje to szeroki za-kres możliwości kształtowania i ulepszania własnego brzmienia bez wpływu na zasadnicze brzmienie instrumentu i wzmacniacza. Łącząc mocne dźwięki basowe z naturalnie brzmią-cym, wyraźnie zdefiniowanym przesterem, kostka BB-1X oferuje dynamiczne reakcje, aby odzwierciedlać unikalną, osobistą ekspresję każdego współczesnego basisty.

Specjalnie dostrojone gniazda wyjściowe, aby zapewnić imponujący dźwięk bezpośredni

Na estradzie sygnał basowy jest zazwyczaj kierowany do dwóch niezależnych wyjść za po-mocą DI-boxa: sygnał z jednego wyjścia trafia do wzmacniacza basowego, a drugi bezpośrednio do systemu nagłaśniającego. BB-1X posiada wygodną funkcję symetryzatora wyjścia liniowego, działającą jak DI-box, gdy zachodzi taka potrzeba. Ale nie daj się wprowadzić w błąd, bo to nie jest wyjście zasadnicze – firma BOSS specjalnie dostroiła to wyjście w celu uzyskania doskonałego brzmienia.

Dźwięk, który jest tworzony za pomocą używanego wzmacniacza i DI-boxa, może być całkiem inny niż ten, który słyszy publiczność, bo głównym zmartwieniem inżyniera dźwięku jest ogólne zrównoważenie brzmienia całego zespołu. Po konsultacjach z wieloma najlepszy-mi basistami i zawodowymi inżynierami dźwięku, firma BOSS starannie rozważyła ich sugestie, wprowadzając do wyjścia liniowego kostki BB-1X kilka unikalnych ulepszeń.

Zasadnicze brzmienie, wysyłane wyjściem liniowym kostki BB-1X, nie jest po prostu efektem podbicia pasma niskich częstotliwości, co może skutkować niezrównoważonym miksowaniem dźwięku w systemie nagłaśniającym. Specjalne dostrojenie tego wyjścia zapewnia pełne spektrum zrównoważonego dźwięku, nie tracąc nigdy rdzennego brzmienia, dynamiki i wyrazistości indywidualnego brzmienia.

Dzięki uprzejmości przyjaciół z firmy BOSS, dzięki kostce BB-1X masz to, co najlepsze z obu tych światów: wyjście na własny wzmacniacz, aby mieć ulubione brzmienie estradowe lub oddzielne wyjście bezpośrednie, oferujące zoptymalizowane brzmienie dla inżyniera dźwięku, aby dawał publiczności dźwięk, któremu możesz ufać.

Nominal Input Level
-20 dBu
Input Impedance
1 M ohm
Nominal Output Level
OUTPUT jack: -20 dBu
LINE OUT jack: -20 dBu
Output Impedance
OUTPUT jack: 1 k ohm
LINE OUT jack: 600 ohms
Recommended Load Impedance
OUTPUT jack: 10 k ohms or greater
LINE OUT jack: 600 ohms or greater
Controls
Pedal switch
LEVEL knob
BLEND knob
LOW knob
HIGH knob
DRIVE knob
Indicator
CHECK indicator (Serves also as battery check indicator)
Connectors
INPUT jack
OUTPUT jack
LINE OUT jack (1/4-inch TRS phone type)
AC adaptor jack (DC 9 V)
Power Supply
Alkaline battery (9V, 6LR61) or Carbon-zinc battery (9V, 6F22)
AC adaptor (sold separately)
Current Draw
54 mA
Expected battery life under continuous use (These figures will vary depending on the actual conditions of use.)
Alkaline: Approx. 6 hours
Accessories
Owner's Manual
Leaflet ("USING THE UNIT SAFELY," "IMPORTANT NOTE," and "Information")
Alkaline battery (9V, 6LR61)
Option (sold separately)
AC adaptor (PSA series)

Width
73 mm
2-7/8 inches
Depth
129 mm
5-1/8 inches
Height
59 mm
2-6/16 inches
Weight
450 g
0 lbs. 16 oz.

Zasady i warunki zakupu pokaż

Zniżki i oferty niedostępne nigdzie indziej!

Otrzymuj oferty w newsletterze Riff

Zniżki i oferty niedostępne nigdzie indziej!

Zapisz się na newsletter