Zapraszamy Państwa na najbardziej wyjątkową warsztatową trasę roku! We współpracy z magazynem Top Guitar oraz dystrybutorem sprzętu muzycznego, firmą Sound Service prezentujemy Państwu School of Metal – edukacyjną podróż poprzez świat gitary metalowej. Bazując na wydaniu specjalnym Top Guitar „School of metal” w czerwcu bieżącego roku na trasę po Polsce wybiorą się Alex Scholpp, Doris Yeh i Niki Skistimas.

09 czerwca - Riff Gdańsk
10 czerwca - Riff Szczecin
12 czerwca - Riff Poznań
16 czerwca - Riff Katowice

Program:

Częścią pierwszą będzie jednogodzinny warsztat gitarowy, na którym Alex Scholpp będzie udzielać wszystkim zainteresowanym gitarzystom wskazówek i uczyć sztuczek w zakresie solówek gitarowych. Jest to praktycznie jedna godzina nauki gry na gitarze gratis! Alex posiada własną szkołę gitarową i doświadczenie jako profesjonalny nauczyciel muzyki.

Druga część warsztatów stanowić będzie jednogodzinny koncert zespołu z wyżej wymienionymi muzykami, połączony z prezentacją użytego sprzętu muzycznego oraz wykonaniem kompaktowego utworu metalowego wg przyjętych standardów. Gwarancja głośnej, dobrej muzyki!

Dodatkowo podczas każdego warsztatu rozlosujemy wzmacniacz Blackstar ID Core 20.

Zespół:

Alex Scholpp (gitara – ESP, Blackstar, Zoom, SIT)

Gitarzysta Tarji Turunen (byłej wokalistki zespołu Nightwish), dodatkowo koncertując ze swoimi zespołami The Help (Doug Wimbish na basie i Flo Dauner na perkusji) i Tieflader. Zanim Alex zaczął grać z Tarją, jego wcześniejszy zespół Farmer Boys zajmował przednie miejsca na listach przebojów i występował na całym świecie. Każdy, kto był świadkiem jego naładowanej energetycznie gry na ostatnich targach Musikmesse wie, że Alex potrafi bez reszty porwać swoją publiczność.


Doris Yeh (gitara basowa – ESP, Tech-21, Zoom)

Jej zespół Chtonic niepodważalnie należy do elity azjatyckiej sceny metalowej. W Europie grupa zdobyła uznanie podczas koncertów na różnych festiwalach (m.in. Wacken i Bloodstock).

Niki Skistimas (perkusja)

Niki jest współzałożycielką amerykańskiego zespołu metalowego Krashkarma i bez wątpienia należy do najlepszych perkusistek w Los Angeles. Podobnie jak Doris zachwyca ona czarem osobistym i nadzwyczajną charyzmą, połączoną z dużą dozą rock'n rolla i seksapilu.


Zapraszamy!