Miło nam ponformować, że do naszych Salonów Muzycznych wjechała nowa dostawa gitar Fender American Professional.

Seria elektrycznych gitar i basów Fender American Professional to następca produkowanej nieprzerwanie od 1987 roku serii American Standard, tworząc jedną z najbardziej rozbudowanych do tej pory linii instrumentów w ofercie Fendera.

Ręcznie budowana w USA - przez profesjonalistów, dla profesjonalistów - seria American Professional łączy ponadczasową jakość instrumentów marki, umiejętności i doświadczenie jej lutników oraz technologiczne innowacje dostosowane do potrzeb współczesnych gitarzystów.

W skład nowej serii wejdą 92 gitary i basy obejmujące modele American Professional Stratocaster i Stratocaster Left-Hand, Stratocaster HH Shawbucker, Stratocaster HSS Shawbucker, Telecaster i Telecaster Left-Hand oraz nowe - Tele Deluxe, Jaguar i Jazzmaster. Seria obejmuje też gitary basowe American Professional Jazz Bass i Jazz Bass Left-Hand, Jazz Bass Fretless, Jazz Bass V, Precision Bass i Precision Bass Left-Hand oraz Precision Bass V.

Gitary wyposażone są w gryfy o nowym profilu "Deep C", palisandrowe i klonowe podstrunnice z wysokimi i węższymi progami (narrow-tall) oraz siodełka z kości. Osprzęt uzupełniają m.in. przeprojektowane mostki.

Za konstrukcje przetworników odpowiada guru pickupów, Tim Shaw. Do znakomitych humbuckerów Shawbucker dołączyły zupełnie nowe single V-Mod dostosowane specjalnie do każdej pozycji i łączące w jednej obudowie różne typy magnesów.