Zapraszamy do Salonu Muzycznego Riff w Bydgoszczy na kolejną edycję warsztatów przewidzianych dla wszystkich miłośników gitary. Piąta odsłona naszego wydarzenia składać się będzie z dwóch spotkań: 7 oraz 21 kwietnia.

Prowadzącego Mariusza Lemańskiego wspomagać będzie tym razem gość specjalny - Przemek Drewkowski.

Tematem przewodnim naszego eventu będzie improwizacja w różnych stylistykach muzycznych, porozmawiamy trochę o sprzęcie i jego doborze do konkretnego gatunku muzycznego. Przedstawimy też kilka ćwiczeń w oparciu o techniki gitarowe (tapping, sweep picking, legato, alternate picking, podstawy fingerstyle)

Najważniejsze zagadnienia warsztatów w pigułce:

- rytmika w akordach, riffach i solówkach,

- aranżacja utworu na przykładzie prostych akordów,

- jak brzmienie indywidualne wpływa na brzmienie całego zespołu,

- rozmowy o sprzęcie,

- jak dobrać gitarę, wzmacniacz i efekty do danej stylistyki muzycznej

- samodyscyplina w graniu zespołowym,

- techniki gitarowe (tapping, legato, alternate picking, sweep picking, podstawy fingerstyle),

- improwizacja instruktorów wraz z uczestnikami.

Mariusz Lemański - gitarzysta zespołu Factor 8, kompozytor, muzyk sesyjny. Prowadzi cykliczne wydarzenie „Warsztaty Gitarowe” w bydgoskim Salonie Muzycznym RIFF oraz kurs internetowy dla gitarzystów „RIFF of the WEEK”. Współpracuje z marką Ibanez. Razem z zespołem występował na jednej scenie u boku artystów takich jak: Vader, Kat i Roman Kostrzewski, Organek, Mrozu, Turbo i innych. W chwili obecnej pracuje nad swoim pierwszym solowym materiałem na płytę.

Przemek Drewkowski - gitarzysta, muzyk sesyjny, aranżer, animator kultury w OKSiR , instruktor warsztatów „Gitarowe Brzmienia”, koordynator zimowych warsztatów instrumentalnych odbywających się w OKSiR, Festiwalu Mocnych Brzmień w Świeciu oraz przeglądu muzycznego SPAZM w Świeciu, akustyk.