Graj, pomagaj i wygrywaj

Gra na instrumencie to przede wszystkim przyjemność. Możliwość zagrania ulubionych utworów lub samodzielnego komponowania pobudza wyobraźnię i pozwala na prawdziwą zabawę dźwiękiem. A gdyby tak połączyć przyjemne z pożytecznym? Taka szansa nie trafia się zbyt często, więc warto ją wykorzystać przy najbliższej okazji, która pojawi się już 19 czerwca podczas Thanks Jimi Festival we Wrocławiu.

Thanks Jimi Festival to wyjątkowe wydarzenie, podczas którego miłośnicy gitar podchodzą do bicia rekordu Guinessa w zagraniu “Hey Joe” w jednym miejscu, w tym samym czasie. Festiwal odbywa się od 2003 roku, ale ze względu na pandemię koronawirusa zeszłoroczna edycja odbyła się jedynie w wersji online. Choć do tej pory uczestnicy spotykali się na wrocławskim Rynku, w tym roku event został przeniesiony do Pergoli w kompleksie Hali Stulecia. Mało tego! Po raz pierwszy festiwal odbędzie się w formie hybrydowej, co oznacza, że gitarzyści i gitarzyści będą mogli spotkać się nie tylko we Wrocławiu, lecz również przed swoimi komputerami w swoich domach lub ogrodach. To ogromne udogodnienie dla osób, które nie mogą przyjechać osobiście, a chciałyby wziąć udział w biciu rekordu. Dzięki temu impreza uzyskała międzynarodowy charakter.

Globalny wymiar festiwalu to nie jedyny powód, który czyni go wyjątkowym. Należy również podkreślić, że towarzyszyć mu będzie wiele dodatkowych atrakcji, dla których warto wziąć udział w wydarzeniu. Na szczególną uwagę zasługuje akcja charytatywna “Pomagamy REKORDowo” organizowana przez Fundację Zobacz Mnie, która już po raz drugi przyłącza się do wspólnej zabawy. Każda osoba, która dołączy do akcji na szansą na zdobycie unikatowej gitary pomalowanej przez słynnego woodstockowego artystę, Szymona Chwalisza, zaprzyjaźnionego również z Salonami Muzycznymi RIFF. Wystarczy wpłacić darowiznę w wysokości minimum 25 zł na konto Fundacji i mocno trzymać za siebie kciuki. Dzięki temu nie tylko masz możliwość stać się posiadaczem niezwykłego instrumentu, lecz również pomożesz potrzebującym. Wszystkie środki zebrane w ramach akcji zostaną przekazane na rzecz chorych dzieci, podopiecznych Fundacji. Warto się pospieszyć, ponieważ zbiórka trwa do 20 czerwca, a już po 3 dniach od jej zakończenia zostanie ogłoszone nazwisko zwycięzcy. Być może to będziesz właśnie Ty!

Fundacja ZOBACZ MNIE niesie pomoc osobom, których wcześniej nikt nie dostrzegł. Pod jej skrzydłami znajdują się nie tylko dzieci, lecz także dorośli, którzy walczą z chorobą lub przeciwnościami losu. Dzięki świadczonej przez Fundację pomocy, szansę na lepsze życie mają chorzy, niepełnosprawni oraz osoby dotknięte tragedią. W ramach organizowanych akcji zbierane są fundusze na leczenie, zabiegi operacyjne oraz kosztowne terapie. Wolontariusze i pracownicy Fundacji szukają wsparcia nie tylko w polskich klinikach, lecz również w placówkach zagranicznych, tym samym zwiększając szanse na wyleczenie. Ponadto prowadzone są terapie artystyczne, a także organizowane są festiwale, konkursy i warsztaty. Fundację wyróżnia również program rozwijający dziecięce talenty w różnych dziedzinach. Dzięki temu podopieczni mają ułatwiony start w przyszłość oraz możliwość doskonalenia swoich umiejętności.

Gitarowy Rekord Guinessa - Szymon Chwalisz


 

Poza szlachetnym celem, który sam w sobie jest motywacją, aby wziąć udział w akcji “Pomagamy REKORDowo”, warto zwrócić uwagę na samą nagrodę. To nie jest zwykła gitara - pierwsze lepsze wiosło z wyprzedaży. To model VINTAGE V1003AW z wyjątkowej serii retro, opartej na legendarnych instrumentach, które stworzyły historię rocka. Ta gitara pomoże Ci postawić pierwsze kroki w świecie muzyki i doszlifuje Twój talent. Przeboje, których do tej pory nie potrafiłeś wzagrać, nagle staną się proste i oczywiste. Zapewni to specjalnie wyprofilowany gryf, który ułatwi szybkie przemieszczanie się po progach oraz zagwarantuje komfort użytkowania. A wysokiej klasy osprzęt elektroniczny pozwoli na wydobycie brzmienia, o jakim tylko marzysz. Może nie od razu staniesz się Hendrixem, ale z takim instrumentem z pewnością wzniesiesz się na wyższy level swoich umiejętności. Co ważne, ten model gitary znakomicie sprawdza się zarówno u amatorów, jak również u muzyków profesjonalnych. Brzmi zachęcająco? Więc nie zwlekaj - rzuć groszem na Fundację i walcz o nagrodę, która być może odmieni Twoje życie...

Kliknij tutaj, aby przejść do płatności i wziąć udział w konkursie!

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz