Weź ze sobą instrument

Osoby, które kochają muzykę, nie potrafią bez niej żyć. Towarzyszy im wszędzie - w domu, w pracy, na imprezie z przyjaciółmi. A najbardziej rozumieją to ci, którzy sami grają na jakimś instrumencie. On również może stać się nierozłącznym kompanem. Niestety nie każdy z nich można wszędzie zabrać. Taką możliwość dają jedynie małe instrumenty akustyczne, które działają całkowicie unplugged. Dlaczego warto się z nimi zaprzyjaźnić?

Gra na instrumencie muzycznym pobudza wyobraźnię i zdolność kreatywnego myślenia. Pozwala na wyrażanie emocji, działa odstresowująco i daje upust niespożytej energii. Wśród wielu zalet muzykowania ciężko wyodrębnić tę najważniejszą. Niezależnie, jaki jest powód, dla którego rozpoczynamy przygodę z muzyką, najważniejsze, by robić to z pasją i zaangażowaniem, a nie z przymusu i niechęcią. Wiele satysfakcji daje również wspólne granie i możliwość zaprezentowania się wśród mniejszej lub większej publiczności. Może to być zupełnie kameralne spotkanie w gronie najbliższych znajomych lub występ przed dużą widownią. Lecz największą frajdę przynosi granie dla samego siebie - i nie ważne, czy jest to odtwarzanie czyjegoś repertuaru, czy próba komponowania własnych piosenek. Sama gra jest przyjemnością samą w sobie, która potrafi wyzwolić oceany endorfin.

Na rynku dostępnych jest mnóstwo instrumentów muzycznych: szarpanych, dętych, smyczkowych, perkusyjnych, uderzanych. Naprawdę jest w czym wybierać, tym bardziej, że oferty poszczególnych marek są bardzo bogate. Podpowiadamy, na jakie instrumenty warto zwrócić szczególną uwagę. Spośród wielu modeli, wyjątkową grupę stanowią małe akustyki, takie jak: gitara, ukulele, mandolina, basy akustyczne, akordeony, harmonijka ustna lub skrzypce. Ich niezwykłość polega na tym, że ze względu na swój niewielki rozmiar, można je wszędzie ze sobą zabrać. To doskonałe urozmaicenie każdego ogniska lub innej imprezy pod gołym niebem. Taki instrument możesz zabrać na romantyczną randkę wśród blasku gwiazd lub na wyjazd nad jezioro ze swoją paczką. I co najważniejsze - aby móc na nich grać nie potrzebujesz żadnego źródła zasilania - po prostu bierzesz sprzęt pod pachę i ogień!

Małe akustyki mają wiele zalet. Są nie tylko poręczne i przenośne, lecz dają także możliwość wspólnego muzykowania, bez konieczności wynajmowania sali prób. Osoby grające w zespole doskonale rozumieją ten ból, który czasem urasta do rangi prawdziwego problemu. To dobrze znany temat również dla ludzi, którzy nie mają warunków, aby grać na instrumencie w zaciszu swojego domu. Pomimo, że dźwięk z małego akustyka nie roznosi się tak mocno, jak w przypadku większego instrumentu, bywa, że sąsiad za ścianą wszystko słyszy, jakby stał tuż obok. Wtedy idealnym rozwiązaniem jest zabranie swojej gitary na łąkę i ćwiczenie solówek Slayera pośród trawy i motyli. Muzykowanie bez prądu to także wspieranie ekologii, bo mniejsze zużycie energii elektrycznej powoduje mniej zanieczyszczeń i pozytywnie wpływa na stan środowiska naturalnego. Więc jeśli kondycja naszej planety nie jest ci obojętna - częściej graj na akustykach.

W ofercie Salonów Muzycznych RIFF znajdziesz szeroką ofertę małych instrumentów akustycznych na każdą kieszeń. Możesz wybierać spośród sprawdzonych i lubianych marek, takich jak Takamine, be Joe i Flight lub poszukać czegoś zupełnie nowego. Jeśli nie wiesz, jaki sprzęt wybrać - nasi Doradcy podpowiedzą, od czego zacząć i czym się kierować podczas wyboru. Bo każdy z nas jest inny i ma różne potrzeby. My wiemy i rozumiemy, że nie ma uniwersalnych rozwiązań, które sprawdzą się u każdego. Dlatego nasi Klienci mogą liczyć na indywidualne wsparcie i pewność, że wyjdą z Salonu z instrumentem skrojonym na miarę swoich oczekiwań i umiejętności.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz