Poradnik św. Mikołaja cz.4 - Najlepsze pomysły na prezent pod choinkę - Dla profesjonalnych muzyków

W czwartej części naszego świątecznego poradnika podpowiemy, czym obdarować osobę profesjonalnie zajmującą się muzyką. Muzycy sesyjni, realizatorzy dźwięku, członkowie orkiestr czy nawet Ci, którzy dopiero próbują "żyć z muzyki" - wszyscy mają często bardzo sprecyzowane potrzeby dotyczące ich narzędzi pracy. Dlatego próba zakupu trafionego muzycznego prezentu dla takiej osoby stanowi nie lada wyzwanie, szczególnie jeżeli nie obracasz się na co dzień w niuansach muzycznego sprzętu. Oczywiście zawsze możemy po prostu zapytać, czego akurat potrzebuje nasz najbliższy muzyk, wtedy jednak tracimy szansę na zrobienie świątecznej niespodzianki. Czy to oznacza, że kupno trafionego prezentu dla profesjonalisty to mission impossible? W żadnym wypadku! 

Zacznijmy od sprawy najbardziej oczywistej. Jeśli nie mamy pewności, co powinniśmy kupić, dobrym pomysłem na prezent będą Bony Podarunkowe. Powiesz, że to pójście na łatwiznę i nic odkrywczego, jednak spieszymy z wytłumaczeniem! Długowieczny, odporny na trudne warunki pracy sprzęt o doskonałych parametrach może być naprawdę drogi. Prezent w postaci bonu może wspomóc budżet naszego muzyka w zakupie sprzętu, o którym być może myśli od miesięcy lub lat, i do tej pory nie mógł sobie na niego pozwolić! W ten sposób ten z pozoru banalny prezent może sprawić naprawdę wiele radości :) A kiedy świeżo obdarowany muzyk trafi do naszego Salonu z bonem w ręku, z pewnością zadbamy o to, aby z nowym zakupem wyszedł w pełni usatysfakcjonowany! 

Bony Podarunkowe dostępne w Riff

Jeśli jednak chcemy obdarować bliską osobę czymś konkretnym to warto wiedzieć, że same instrumenty czy najważniejszy sprzęt trzeba wybrać pod własne preferencje. Często się zdarza jednak, że muzykowi brakuje mniejszych lub większych akcesoriów takich jak np. stojak na kilka gitar, środki do czyszczenia instrumentów, dostawka na kolejny instrument klawiszowy. Czasami może się przydać coś nietypowego jak np. pokrowiec na kilka gitar, jeśli taka osoba często podróżuje z instrumentem np. na próbę - taki gadżet na pewno się przyda.

Wielu profesjonalnych muzyków występuje na żywo, a to wymaga odpowiedniego sprzętu. W takim wypadku warto pomyśleć nad odsłuchem dousznym jak np. SHURE SE215, występują one w przezroczystym i czarnym kolorze. Dzięki temu muzyk lepiej będzie słyszał grę swoją i kolegów z zespołu. Podczas gry na scenie nie możemy pozwolić sobie na jakiekolwiek problemy sprzętowe, więc warto zaopatrzyć się w porządne kable oraz statywy, które pozwolą nam zaoszczędzić sobie bólu głowy, że znowu coś się zepsuło. Jeżeli chodzi o statywy to polecamy firmę HERCULES, firma ta produkuje statywy wysokiej jakości, stabilne oraz wytrzymałe.

Profesjonalne słuchawki douszne SHURE SE215-CL-E

Wielu muzyków posiada małe domowe studio, wtedy przydać się mogą monitory studyjne, czyli kolumny głośnikowe pozwalające odsłuchiwać nagrania z charakterystyką bliską liniowej i uwzględnieniem wszystkich szczegółów. Druga opcja to absolutnie niezbędne słuchawki studyjne, np. KRK KNS 6400, pozwalające pracować np. w nocy, bez konieczności budzenia domowników. W przypadku studia domowego czy profesjonalnego przydać się mogą kable lepszej jakości. W odróżnieniu od tych przeznaczonych do grania na żywo, które powinny być wytrzymałe, przewody do studia powinny mieć raczej wysokiej jakość sygnał, aby nagranie również dobrze brzmiało.

Zobacz monitory studyjne dostępne w Riff

Wielu muzyków ma swoich idoli, więc warto zdecydować się na sygnowane pałki, struny, talerze perkusyjne, mikrofony, są to produkty stworzone na podstawie wyraźnych upodobaniach i gustach znanych muzyków, a sami artyści biorą czynny udział w ich tworzeniu. Dla perkusisty dobrym prezentem mogą okazać się pałki VATER CHAD SMITHS FUNK BLASTER, sygnowane przez perkusistę Red Hot Chili Peppers. Taki prezent będzie miał wartość sentymentalną, ale również zastosowanie w praktycznej grze.

Kupno trafionego prezentu dla muzyka profesjonalnego to nie lada wyzwanie, jednak mamy nadzieję, że nasz poradnik pozwoli choć w pewnym stopniu nakierować Was na odpowiedni trop :) Na początek ważne jest „rozpoznanie terenu" czyli sprawdzenie, co dany muzyk już posiada, a czego obecnie najbardziej potrzebuje. Może warto spytać rodzinę, znajomych lub kolegów z zespołu? Nasi Doradcy Klienta służą Wam w każdej chwili swoją wiedzą merytoryczną - zachęcamy do kontaktu, z pewnością pomożemy dobrać odpowiedni sprzęt. Życzymy udanych świątecznych zakupów!

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz