Poradnik św. Mikołaja cz.3 - Najlepsze pomysły na prezent pod choinkę - Dla gitarzystów

Zdecydowanie niełatwo jest wybrać prezent dla gitarzysty. Co roku, w okresie świątecznym z tym problemem zmaga się wiele osób, które chcą uszczęśliwić bliską osobę.

Najbardziej praktycznym prezentem dla gitarzysty będą oczywiście struny.

Struny do gitary dostępne w Riff

W ofercie znajdziemy wiele produktów o różnej klasie, różnej trwałości i co najważniejsze różnej cenie. Jak więc wybrać coś, co będzie dobrej jakości i nie nadwyręży zanadto naszego portfela?

W pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na grubość strun. Najbardziej popularnym rozmiarem wśród gitarzystów jest rozmiar 10-46 i 9-42. Dla miłośników mocniejszych brzmień struny powinny być grubsze, ponieważ gitarę wtedy stroimy niżej.  

Następnym krokiem jest zwrócenie uwagi, w jakiej technologii są wykonane owe struny. Mamy struny powlekane, niklowe i stalowe. Struny powlekane są na pewno droższe, ponieważ pokryto je specjalną powłoką, która utrzyma je dłużej w świeżości. Nie stracą one na brzmieniu tak szybko jak struny niklowe czy stalowe bez powłoki ochronnej. Struny stalowe charakteryzują się mocniejszym i jaśniejszym brzmieniem. Sygnał takiej gitary jest mocniejszy, co może przydać się w ostrzejszym graniu, oraz przy graniu solówek które wymagają dużego sustainu (długości wybrzmiewania). Struny niklowe są natomiast najtańsze i najbardziej podstawowe. Warto zakupić kilka paczek strun, aby gitarzysta miał zapas na jakiś czas. Rozsądną opcją wydaje się być zestaw 6 paczek, który dla muzyka powinien starczyć na około rok regularnej gry.

Struny Curt Mangan dostępne w Riff

Dobrym prezentem dla gitarzysty może się również okazać efekt do gitary. Najbardziej popularne są efekty przesterujące - większość gitarzystów używa ich najczęściej. Nowością w ofercie Riff są efekty NUX, które wyróżniają się wykonaniem w technologii 32bit. Najpopularniejszym efektem z portfolio tej firmy jest Tube Man, który jest odwzorowaniem klasycznego Tube Screamera Ibaneza.

NUX NOD-2 TUBE MAN

Kolejnym bardzo popularnym efektem jest Reverb, czyli pogłos. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na efekty TC Electronic Hall of Fame, Fender Marine Layer Reverb, oraz Nux Atlantic. Posiadanie dobrego Reverbu zmieni brzmienie gitary nie do poznania.

Ostatnim efektem jaki powinien posiadać każdy gitarzysta jest oczywiśćie kaczka wah-wah. Tutaj najpopularniejszym wyborem okazuje się być Dunlop GCB 95, który jest klasyką gatunku oraz nie posiada w swojej cenie wielu konkurentów.

Ostatnią propozycją na prezent dla gitarzysty może się okazać oczywiście... gitara! Prawda, że oczywiste? ;-) Ponieważ dobór odpowiedniej gitary to temat bardzo szeroki, zdecydowanie wykracza on poza obszar tego artykułu. Na początek, zachęcamy do zapoznania się z naszym tekstem o rodzajach drewna w gitarach elektrycznych. Aby idealnie dobrać odpowiednią gitarę, gorąco zachęcamy do odwiedzin w naszych Salonach, gdzie wykwalifikowana obsługa z pewnością pomoże w selekcji sprzętu. Cała oferta dostępna jest też w naszym sklepie internetowym. Życzymy udanych gitarowych zakupów!

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz