Poradnik św. Mikołaja cz.2 - Najlepsze pomysły na prezent pod choinkę - dla początkujących i dzieci

Kontynuujemy nasz świąteczny cykl poradników w których podpowiadamy, jak wybrać trafiony prezent pod choinkę! W kolejnej części opiszemy najlepsze zakupy dla osób początkujących oraz powiemy, jak wybrać odpowiedni instrument dla dziecka.

Zdecydowanie niełatwo jest zacząć przygodę z muzyką, w szczególności na pierwszym etapie nauki. Warto jednak spróbować i szukać swojego instrumentu, klimatu, gustu. Wiele osób chciałoby spróbować, jednak zwykle potrzebują impulsu do zakupu. Święta to świetna okazja na obdarowanie takiej osoby prezentem w postaci instrumentu.

W przypadku małych dzieci dobrym wyborem byłby flet lub instrument perkusyjny np. pudełko akustyczne, kolorowe dzwonki diatoniczne lub shakery. Jeśli chcielibyśmy podejść do sprawy bardziej ambitnie, ciekawym wyborem mogą okazać się np. skrzypce. To niesamowite, ale istnieją szkoły gdzie nawet 3-4 letnie dziecko może zacząć naukę gry na tym instrumencie. Podczas zakupu warto pamiętać też o akcesoriach - futerale, smyczku oraz kalafonii.

Skrzypce Carlo Giordano VS-0

Dzieci w wieku szkolnym oraz nastolatkowie częściej wyobrażają sobie siebie na scenie w światłach reflektorów niż w filharmonii, więc gitara, perkusja lub instrument klawiszowy będzie budził w nich większe zainteresowanie. Jeśli przyszły muzyk ma dobre poczucie rytmu to możliwe, że ma zadatki na perkusistę. Perkusja akustyczna jest jednak bardzo głośna, więc jeśli nie chcemy hałasować, dobrym wyborem będzie perkusja elektroniczna, np.

Perkusja elektroniczna NUX DM-2

Jeżeli jednak szukamy instrumentu klawiszowego to szczególnie ciekawe są te, które pomagają w nauce w domu. Niektóre z nich mają podświetlane klawisze, które pokazują nam jak grać, inne jednak mają ciekawe aplikacje na urządzenie mobilne, które również znacznie usprawnią naukę gry na instrumencie. Przykładem takiego instrumentu może być np. Casio CT-X 700.

Keyboard CASIO CT-X 700

Największym zainteresowaniem wśród młodych osób cieszy się jednak gitara, występują w wielu wariantach, kolorach oraz brzmieniach. Wykonanie gitary jest bardzo istotne. Wysoka jakość zapewni osobie początkującej łatwość ćwiczeń i dużą wygodę gry, przez co proces nauki będzie szybciej postępował. Szczególnie ważne jest, że lepszej jakości gitara będzie lepiej stroiła, dzięki czemu osoba grająca będzie lepiej kreowała swój słuch. Świetnym wyborem może być beJoe GC-203.

Gitara klasyczna beJoe GC-203

Model ten występuje też w innych rozmiarach, odpowiednich nawet dla najmłodszych.

Na muzykę nigdy nie jest za późno, więc osoby dorosłe również mogą zacząć naukę. Często pojawia się chęć do powrotu do grania po wieloletniej przerwie. Dla osoby dorosłej chcącej grać muzykę rozrywkową polecamy gitarę akustyczną, jest to instrument o zastosowaniu w wielu gatunkach muzycznych, można z nią również łatwo podróżować. Takie gitary różnią się wielkością, kształtem, kolorem, drewnem, niektóre z nich wyposażone są również w układ elektroniczny, który daje możliwość łatwego nagłośnienia instrumentu. Jeżeli szukamy czegoś uniwersalnego, dobrym wyborem będzie TAKAMINE GD10-NS.

Gitara Akustyczna TAKAMINE GD10-NS

- model o najbardziej popularnym kształcie oraz brzmieniu. Praktycznie każda technika gry zabrzmi na niej dobrze! Jeśli szukamy instrumentu klawiszowego, najlepszym wyborem będzie pianino cyfrowe, które ma zwykle mniej brzmień niż keyboard, jednak dużo lepszej jakości. Klawiatura w takim instrumencie zawsze będzie dynamiczna i ważona, czyli zbliżona do klawiatury fortepianowej. Brzmienie pianina nie jest wykorzystywane tylko w muzyce klasycznej, ale również bardzo często w rozrywkowej, więc każdy znajdzie dla siebie swój styl. Cennym dodatkiem dla estetów jest wygląd samego pianina, które z łatwością wpasuje się w wygląd naszego wnętrza. Ciekawym wyborem jest pianino CASIO PX-160,

Pianino cyfrowe CASIO PX-160

 które kupimy w kolorach czarnym, białym oraz złotym. W zestawie jest wszystko, co niezbędne do nauki - pulpit i pedał Sustain.

Instrument dla początkującego może być świetnym pomysłem na prezent. Istnieje pewne zagrożenie, że rozbudzenie muzycznej pasji u przyszłego właściciela instrumentu może pochłonąć go na długie godziny. Bez obaw - gwarantujemy, że nie będzie to czas zmarnowany! :)

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz