Obudź w dziecku gwiazdę

Sprostanie wymaganiom współczesnego dziecka jest nie lada wyzwaniem. Kiedyś na prezent można było kupić walkman lub rower i była cała masa radości. Jednakże po latach priorytety się zmieniły. Dziś nawet dron to nuda, a tablet ma prawie każdy. Żaden szał. Są jednak evergreenowe upominki, które nigdy nie stracą na atrakcyjności, a jednocześnie rozwiną wiele umiejętności i wzbudzą pasję tworzenia. Więc jeśli chcesz obudzić w swoim maluchu gwiazdę, podaruj mu na Dzień Dziecka wyjątkowy instrument. Podpowiadamy, jak wybrać sprzęt w zależności od wieku małego muzyka.

Koncertujący przedszkolak

Wiek przedszkolny to najlepszy moment, aby rozpocząć edukację muzyczną dziecka. Sześcio i siedmiolatkowie mają na tyle dobrze rozwinięty słuch i zdolności manualne, że mogą spokojnie przyswajać wiedzę związaną nie tylko z graniem na instrumencie, ale również z czytaniem nut. Warto pomyśleć także o dodatkowym wsparciu metodycznym, zapisując dziecko na zajęcia z rytmiki oraz innego rodzaju aktywności, dzięki którym maluch nauczy się śpiewać oraz pozna podstawy tańca. To z pewnością ułatwi dzieciom naukę gry na każdym instrumencie, rozbudzając w nim prawdziwe zamiłowanie do muzyki. 

Kilkulatki mogą rozpocząć muzyczną przygodę z dowolnym instrumentem, ale na początku najlepiej się odnajdą z małymi instrumentami, takimi jak: keyboard dla początkujących, harmonijka ustna, dzwonki, kazoo oraz ukulele, np. z kolorowej serii FLIGHT TUS. Maluchom w szczególności polecamy dziecięcy zestaw perkusjonaliów KUGO LT5, który nie tylko przyniesie mnóstwo frajdy, ale również rozwinie poczucie rytmu i pozytywnie wpłynie na koordynację wzrokowo-ruchową. 

Szkolny wirtuoz

Nieco starsze dzieci mogą pomyśleć o większych instrumentach, które zaspokoją głód nowych wrażeń, a jednocześnie kreatywnie wypełnią wolny czas. Maluchy w wieku wczesnoszkolnym mają inne potrzeby, niż ich młodsi koledzy i koleżanki. Dlatego warto pomyśleć o instrumentach, które będą dla nich bardziej angażujące i wymagające większej uwagi i koncentracji. Idealnie sprawdzą się tutaj gitary - zarówno klasyczne i akustyczne, jak również elektryczne. Dobrym rozwiązaniem mógłby być wybór elektroakustycznego modelu TAKAMINE GX18CE-NS, który da upust wyobraźni energicznego dziecka, a nawet obudzi w nim talent kompozytorski. Podobną rolę spełni ukulele Kohala oraz keyboardy z zaawansowanymi funkcjami i dynamiczną klawiaturą.

Gra na instrumencie muzycznym jest nie tylko ciekawym hobby, które wpływa na rozwój zdolności manualnych, ale również przynosi wiele korzyści dla inteligencji i mózgu dziecka. Dzięki zaangażowaniu w wykonywaną muzykę poprawia się pamięć słuchowa maluchów oraz zwiększa się ich potencjał intelektualny. Daje to pozytywne efekty także podczas nauki w szkole, a nawet w wielu dyscyplinach sportowych. Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko osiągało dobre wyniki w różnych dziedzinach, oprócz gry na instrumentach strunowych i klawiszowych, zaproponuj mu również skrzypce lub perkusję - polecamy model NUX DM-1 E-DRUM, z wbudowaną funkcją trenera, która pozwoli na utrwalanie zdobytych umiejętności, a także nagrywanie i zapisywanie swoich pomysłów. 

Rockujący licealista

Jeśli Twoje dziecko na poważnie interesuje się muzyką, warto rozwijać jego talent. Nastolatkowie bywają trudni do okiełznania, ponieważ wchodzą w młodzieńczy okres buntu. Angażując się w grę na instrumencie mogą nauczyć się dyscypliny oraz systematyczności. Nauka muzyki jako sztuki i rzemiosła będzie wymagała od nich maksimum skupienia i uwagi, dzięki czemu będą skoncentrowani na wykonywanych zadaniach i efektach. Ponadto muzyka pozytywnie wpływa na sferę emocjonalną i komunikację werbalną. Dlatego grając na dowolnym instrumencie muzycznym młodzież może nabrać większej pewności siebie i determinacji w osiąganiu celów.

Starsze dzieci często marzą, by zostać gwiazdą rocka, wydać własny album i koncertować na wielotysięcznych stadionach. Dlatego warto zainwestować w dobrą gitarę elektryczną, która będzie pierwszym krokiem w spełnianiu ich muzycznych fantazji. Jeśli nastolatek jest wulkanem energii, będzie wolał wyżyć się na bębnach. Wtedy najlepszym wyborem będzie zakup perkusji elektronicznej NUX DM-2 DIGITAL DRUM, która posiada opcję podłączenia do komputera, co umożliwia nagrywanie ścieżek audio, wymianę sampli w pamięci oraz współpracę z zewnętrznym oprogramowaniem perkusyjnym. Ciekawym pomysłem na prezent dla muzykującego licealisty jest także harmonijka metalowa Be Joe, której możliwości brzmieniowe można wykorzystać nie tylko w muzyce bluesowej, ale również w wielu innych stylach muzycznych.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz