Sprawdź jakość strun D'Addario XSE

D'Addario, czyli jedna z najpopularniejszych na naszym rynku marek strun nie wymaga zbyt obszernego przedstawienia. Jeśli grasz na gitarze to na pewno przynajmniej raz zetknąłeś się ze strunami tej marki, a może także miałeś je założone na swoim instrumencie. W przypadku strun tego producenta zawsze można liczyć na produkt wykonany z materiałów wysokiej jakości, dobrze brzmiący, a w przypadku serii XS także wyjątkowo trwały. 

Po sukcesie akustycznych strun D'Addario XS nie trzeba było czekać długo na ich odmianę przeznaczoną do gitar elektrycznych. 

Sam producent określa swoją topową serię strun powlekanych jako klasę premium. Zastosowanie specjalnej powłoki XS sprawia, że najnowszy produkt D'Addario dzielą lata świetlne od pierwszych tego typu rozwiązań na rynku. W przeciwieństwie do strun powlekanych, które znamy z przeszłości, struny D'Addario XS charakteryzują się bardzo naturalną w dotyku powierzchnią i dają muzykowi uczucie gry zestawie niepokrytym żadną powłoką. Nie bez znaczenia jest to, że dodatkowa ochrona nie wpłynęła na grubość poszczególnych strun. 

A co to daje? Jak dodatkowa ochrona wpływa na jakość brzmienia strun? 

D'Addario bardzo dba o aspekt jakości swoich produktów zarówno pod względem fizycznym jak i muzycznym, dlatego rozwój produktu odbywał się praktycznie w warunkach laboratoryjnych. Dzięki temu możemy liczbowo sprawdzić to co i tak wszyscy słyszymy. Na przykład to, że D'Addario XS podlegają bardzo niewielkiej degradacji związanej ze zużyciem. Mówiąc prościej, na tle innych strun te wypadają lepiej pod względem czasu, po którym czujemy potrzebę wymiany zestawu. 

A cóż jest bardziej frustrującego niż konieczność ciągłego strojenia gitary? Chyba tylko zerwana struna. D'Addario XS to odpowiedź na oba te problemy. Powłoka niklowa zabezpiecza struny z zewnątrz przed niekorzystnymi czynnikami, przede wszystkim przed wszystkim co możemy na nie nanieść własnymi palcami. Struny D'Addario XS nie rdzewieją. Materiał w sposób widoczny jest bardziej trwały niż struny bez powłoki. 

Coś co zainteresuje fanów dźwięków przeciąganych ruchomym mostkiem to zauważona i zmierzona trwałość strojenia strun D'Addario XS. 

Bonus dla czytających do końca! 

Już 16.12.2022 będzie okazja zdobyć te struny w unikalnym zestawie z kostkami i korbką do strun z obcinarką D'Addario.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz