Nie ma fana gitary, który nie znałby Jackson Guitars!

Założycielem marki był Grover Jackson, który początkowo pracował dla Wayna Charvela, panowie specjalizowali się w naprawach, serwisie i modyfikacji gitar. Głównie były to gitary Fender, którym skończyła się gwarancja. Biznes nie kręcił się za dobrze, dlatego Wayne sprzedał swoje udziały Groverowi, który mógł wpływać na losy firmy. Ruch okazał się całkiem dobry, dlatego też firma zaczęła odżywać i rozwijać swoje skrzydła.

Przełomem był rok 1980, kiedy drogi Grovera Jacksona i Randyiego Rhoadsa skrzyżowały się. Muzyk zaproponował  lutnikowi współpracę na gitarę niebanalną,  inną i trochę bardziej kanciastą wersję popularnej gitary produkowanej przez Gibsona – Flying V.  W ten sposób powstał jeden z najbardziej rozpoznawalnych modeli Jacksona – Concorde, o krótszym jednym ze skrzydełek a w tej chwili ikonicznym kształcie. 

Kolejne lata przyniosły plan na masową produkcję gitar. Konieczna była fuzja z International Music  Corporation  w 1985 roku, która miała przynieść zwiększenie sprzedaży instrumentów. W następnych latach Grover podróżował między USA, Koreą i Japonią by usprawnić proces produkcji azjatyckich Charveli oraz Jackosnów z serii Professional. Po wielu zawirowaniach, sprzedaży części udziałów AMIC ( Akai Musical Instrumental Company) , która produkowała instrumenty na rynek azjatycki, dwie marki Charvel i Jackson połączyły się z Fenderem  w 2002 roku. 

JACKSON JS32 WARRIOR AH BK/WHT

Dziś Jackson kojarzy się ze światem metalowym, wielu muzyków światowego formatu wykorzystuje te gitary na scenie i studio. Mimo, że najpopularniejszym kształtem jest ten „troche jak stratocaster ale na sterydach” czyli Dinky to w ofercie znajdziemy też inne, często niespotykane wśród innych producentów. Jednym z nich jest Kelly, to zaprojektowany na nowo Explorer ze stajni Gibsona, o płynniejszych i bardziej smukłych kształtach. Warrior to nic innego jak gwiazda do siania postrachu i zniszczenia. Nic tu jednak nie jest przypadkowe, unikalny kształt pozwala bez problemu dotrzeć dłoni do wszystkich progów, tak aby każda solówka mogła wybrzmieć czysto i perfekcyjnie. Trochę łagodniejszą wersją Warriora jest Star Ta spiczasta maszyna jest napędzana przetwornikami typu humbucker sygnowanymi marką Jacksona, które wybuchają gorącym, chrupiącym tonem, idealnym dla każdego rodzaju hard rocka lub heavy metalu. Ton można dostosować za pomocą trójpozycyjnego przełącznika i pokrętła głośności, podczas gdy mostek w stylu TOM poprawia intonację i wybrzmiewanie. Seria Monarkh to hołd oddawany typowemu kształtowi SingleCut występującymi w gitarach elektrycznych. Nie obyłoby się bez delikatnego tuningu wykonanego przez firmę Jackson, zastosowano klejoną szyjkę klonową z profilem „Speed Neck”, która dodatkowo została zaimpregnowana olejem co zwieksza przyjemne odczuciu z gry. Hebanowa podstrunnica wraz z mahoniowym korpusem rezonuje przy każdym możliwym siarczystym riffie.  To tylko z niektórych modeli wartych zauważenia wyprodukowanych przez Jacksona. Na scenie gitary tego producenta możemy znaleźć w zespołach Def Lepard, Gojira, Megadeth czy Iron Maiden.  Nie da się ukryć, że to charakterystyczne logo oraz główka gitary umiejscowiła się na stałe na w muzyce hardrockowej i metalowej.

JACKSON X SERIES SLXDX - MANALISHI GREEN

Na uwagę w ofercie Jacksona zasługuje seria X, to typowy wół roboczy przystosowany do grania na scenach i nagrywania w studio. Precyzyjne wykonanie, które nie będzie ograniczać cię w żadnej kompozycji, bezkompromisowe brzmienie w dobrej cenie. Niezależnie od tego, czy jest to elegancki  Jackson X Series Soloist, czy może klasyczny Jackson X Series Monarkh, a może jednak nietuzinkowy  wygląd Jackson X Series Kelly, gitarzyści wszystkich stylów docenią wyjątkową wartość, jaką można znaleźć w gitarach i basach Jackson X Series. Producent zapewnia, że w gitary serii X to najlepsze rozwiązanie na przestrzeni cena/jakość.  Do wyboru w producent dostarcza duży przekrój przetworników tak aby instrument wpasował się w każdy rodzaj muzyki. Nie wolno zapomnieć o tych, co nanoszą niskie brzmienia w naszych utworach, dla basistów w serii X Jackson oferuje pasywne oraz aktywne przetworniki wraz z indywidualną trójpasmową regulację EQ tak aby kreowanie brzmienia było jeszcze prostsze. Wyróżniające jest jeszcze zastosowanie mostka HiMass, który sprawia, że strój jest stabilny a ryzyko rozstrojenia zminimalizowane. 

Niezależnie od tego czy wybierzesz serię X czy może Pro, gitary marki Jackson są dostępne w sieci salonów muzycznych Riff. 

Powiązane produkty

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz