Salony RIFF w setce najlepszych dystrybutorów muzycznych

Choć przemysł muzyczny w ostatnich miesiącach trochę miał pod górę – zarówno artyści, jak i producenci oraz osoby związane z branżą, nie spoczęli na laurach. Ich praca, pomimo że nie była widoczna, została zauważona i doceniona. A wyraz tego uznania będzie można zobaczyć już wkrótce, podczas kolejnej edycji targów Summer NAMM. Z dumą informujemy, że Salony Muzyczne RIFF również stały się częścią tego wyjątkowego wydarzenia.

Targi Summer NAMM (National Association of Music Merchants) odbędą się w dniach 15-16 lipca w Nashville, w Stanach Zjednoczonych. Choć miasto kojarzone jest głównie jako stolica country, w tym czasie stanie się centrum światowej muzyki. W poprzednim roku, ze względu na obostrzenia epidemiczne, targi nie mogły się odbyć w formie stacjonarnej. Na szczęście najbliższa odsłona powraca do tradycyjnej formuły i zapowiada się niezwykle imponująco – tym bardziej, że Salony Muzyczne RIFF znalazły się w elitarnym gronie kandydatów do jednej z nagród, przyznawanych przez organizatora targów. Podczas imprezy wręczone zostaną wyróżnienia dla najlepszych na świecie dealerów i sklepów muzycznych. Nasze Salony umieszczono na liście TOP 100 Dealers Awards, na której najczęściej znajdują się firmy dystrybucyjne ze Stanów Zjednoczonych, a zaledwie 10% to sklepy z pozostałych zakątków świata. Jesteśmy dumni, że kapituła konkursowa doceniła wkład Salonów Muzycznych RIFF w popularyzację muzyki i rozwijanie muzycznej pasji – zarówno u początkujących, jak również profesjonalnych artystów.

Nagrody dla najlepszych sklepów i dealerów z szeroko pojętej branży muzycznej zostaną wręczone po raz jedenasty. Laureatami zostają nie tylko dystrybutorzy osiągający wysoką sprzedaż, lecz również firmy, które realnie wspierają swoje sklepy i aktywnie uczestniczą w tworzeniu muzycznego świata w lokalnych społecznościach. Nasze Salony zawsze podchodzą do Klientów w sposób bardzo indywidualny, służąc fachową pomocą oraz doradztwem na najwyższym poziomie. W ten sposób chcemy choć w symboliczny sposób przyczynić się do artystycznego sukcesu każdego Klienta – niezależnie, czy zrobi międzynarodową karierę wokalną, czy zostanie wirtuozem gitary w miejskim domu kultury. Szanujemy każdą potrzebę i rozumiemy każdy kaprys, bo wiemy, że nie ma rzeczy zbyt absurdalnych, by nie można było ich przenieść w zwariowany świat muzyki. Ta idea towarzyszy nam od samego początku, jeszcze gdy działaliśmy pod szyldem Centrali Handlu Przemysłu Muzycznego. Dziś tworzymy “RIFFY”, które dla wielu artystów stanowią prawdziwe okno na muzyczny świat i pierwszy krok w przygodzie z muzyką.

Gala wręczenia nagród odbędzie się 15 lipca w Music City Center w Nashville. Laureatów finałowej setki TOP 100 Dealers Awards wyłoni niezależne jury. Poza wyróżnieniem dla najlepszych dealerów branży muzycznej, przyznane zostaną również inne tytuły, np. BEST OF, który zostanie rozdany aż w siedmiu różnych kategoriach. Ale targi Summer NAMM to nie tylko konkursy z nagrodami. To jedna z najważniejszych na świecie imprez dla przedstawicieli przemysłu muzycznego. Podczas dwóch dni zaprezentowane zostaną m.in. instrumenty, akcesoria, sprzęt studyjny oraz wszystko, co niezbędne dla początkującego lub zawodowego muzyka. Ponieważ targi skierowane są zarówno dla amatorów, jak również profesjonalistów, nie ma żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o stopień zaawansowania gry na instrumencie lub poziom wiedzy z zakresu obsługi sprzętu muzycznego.

Targi Summer NAMM to przestrzeń dla ponad dwustu sześćdziesięciu wystawców i kilkuset marek z całego świata. To istny raj dla osób, które chcą się związać lub już są związane z branżą muzyczną. Impreza daje ogromne możliwości dla wszystkich, którzy mają w sobie wizję udoskonalania świata poprzez muzykę. Nie zabraknie więc spotkań biznesowych i paneli dyskusyjnych, poświęconych wszelkim aspektom działalności muzycznej. Organizatorzy zadbali również o sesje edukacyjne, podczas których poruszane będą nie tylko problemy, z jakimi musi się zmierzyć współczesna branża muzyczna, lecz również wyzwania, jakie przed nią stoją. Omówiona także zostanie tematyka związana z sektorem handlu w sklepach muzycznych, marketingiem internetowym oraz nowoczesnym rozwiązaniami, które mogą wspierać promocję i sprzedaż. Choć do rozdania nagród TOP 100 Dealers Awards zostało chwilę czasu, my już dziś czujemy się zwycięzcami i wierzymy, że NAMM się uda! Samo zakwalifikowanie na listę najlepszych dystrybutorów przemysłu muzycznego jest dla nas sukcesem i wyróżnieniem, a także dowodem na to, że warto poświęcać się dla pasji i wspierać osoby, w których sercach zawsze gra muzyka.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz