Rage Against The Machine wraca na scenę!

Dziewięć lat po ich ostatnim koncercie członkowie kultowej grupy Rage Against the Machine znowu zagrają na jednej scenie. 

Plotki na ten temat krążyły już od dłuższego czasu, ale teraz grupa sama je potwierdziła na nowo założonym kanale na Instagramie. W poście widzimy zdjęcie z antyrządowych protestów w Chile, które wcześniej na swoim koncie zamieścił gitarzysta Tom Morello (grupa od zawsze była znana ze swoich lewicowych poglądów). Z podpisu wynika, że Rage Against the Machine w przyszłym roku zagra 5 koncertów w Stanach Zjednoczonych na przełomie marca i kwietnia.

Trzy pierwsze koncerty mają być rozgrzewką dla właściwych dwóch występów na kwietniowym festiwalu Coachella na Pustyni Colorado w Kalifornii. Choć konto nie jest potwierdzone jako oficjalne, wszystko wskazuje na to, że grupa faktycznie ma zamiar powrócić na scenę. 

Założony w 1991 roku rap-rockowy zespół zdobył grono oddanych fanów na całym świecie dzięki unikalnemu stylowi, który wiąże się z charakterystycznym wokalem Zacka de la Rochy i eksperymentalnym brzmieniem gitary Toma Morello. W grupie byli też basista Tim Commerford i perkusista Brad Wilk. Od rozpadu Rage Against the Machine w 2000 roku czwórka muzyków sporadycznie spotykała się znowu na scenie – ostatni raz w 2011 roku na L.A. Rising Festival. O ile Zack de la Rocha nie był w ostatnich latach zbyt aktywny muzycznie, pozostała trójka zaangażowała się w projekt Prophets of Rage, zrzeszający także Chucka D i B-Reala z Cypress Hill.  

Powiązane produkty

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz