ICONIC MIC POWRACA! CZY JESTEŚCIE GOTOWI?

Mogłoby się wydawać, że na rynku muzycznym marka Shure wraz ze swoimi  produktami  istnieje od zawsze. Pierwsze mikrofony pojawiły się już w 1925 roku i od samego początku wkupiły się w łaski użytkowników.  W latach 50, zadebiutowały modele, które dzisiaj z czystym sumieniem możemy nazywać ikonicznymi, m. in model 55SH. To też początki technologii bezprzewodowej, pojawił mikrofon Vagabond 88 z zasięgiem aż do 24 metrów, który na tamte czasy był spektakularny. W 1959 roku, zadebiutował Model 545 Unidyne III, pierwszy mikrofon dynamiczny, który cewkę miał umieszczony pionowo w górę a nie jak u poprzedników od boku, śmiało można go nazwać pierwowzorem modelu  SM58. Firma Shure nie osiadła jednak  na laurach i w 1965 roku w ofercie producenta pojawił się kolejny mikrofon o niezwykle wytrzymałej konstrukcji i odmiennym kształcie: Shure SM 57. Początkowo, używany był przed wszystkim przez polityków czy głowy państwa, później zrewolucjonizował podejście do nagrywania i nagłaśniania instrumentów muzycznych, m.in. gitar czy perkusji. W 1973 roku zadebiutował SM7 jeden z najchętniej wykorzystywanych mikrofonów przez wielu realizatorów m.in Brucea Swediena, który współpracował z Michaelem Jacksonem czy też Quincym Jonesem, uznawany jest za pierwowzór SM 7B, który przez lata ewoluował do momentu, w którym stał się głównym wyborem wokalistów w realizacjach studyjnych, radiowców w małych kabinach  a także twórców podcastów w domowym zaciszu. 

Dlaczego to właśnie te modele stały się ikoniczne?

Sprawdź wszystkie mikrofony marki Shure

Ciężko zaprzeczyć twierdzeniu, że tych czterech muszkieterów to istne gwiazdy scen i studiów nagrań. SM58 to dynamik o niezwykle trwałej budowie, odporny na wszelkie przeciwności losu oraz pogody,  które towarzyszą każdemu muzykowi w trasie. Mimo ogromnej konkurencji, to właśnie on dzięki swoim właściwościom i parametrom technicznym jest najczęstszym bywalcem koncertów i wydarzeń kulturowych.

SM57 to istny wół roboczy jeśli chodzi o nagłaśnianie i nagrywanie instrumentów, jego środowiskiem naturalnym są wzmacniacze i paczki gitarowe, instrumenty akustyczne i niektóre elementy perkusji. Charakterystyka karioidalna i system antywstrząsowy daje niezwykłe rezultaty bez przydźwięków i zbędnych szumów. Uznawany jest za standard w świecie muzyki dlatego każdy kto ceni dobrą jakość dźwięku powinien go mieć w swoim arsenale. 

Wtedy wchodzi on, na srebrno 55SH, sznyt, kunszt i elegancja. Niezwykły wygląd wyróżniający się na tle innych i przyciągający wzrok. Nie dajmy się zwieść retro obudowie wyjętej niemal na żywca z poprzedniej dekady, w środku znajdziemy sprawdzoną konstrukcję, która nie zawiedzie każdego, kto oczekuje od mikrofonu pełnego przeniesienia barwy i tonów. Cewka umieszczona jest na zawiasie, dzięki czemu możemy dostosować mikrofon do każdej sytuacji w której się znajdzie, poniżej umieszczony przełącznik on/off oprócz jego głównej funkcji jaką bezbłędnie spełnia jest też wisienką na torcie designu wypracowanego przez lata. Nie można zapomnieć też o jednokierunkowej karioidalnej charakterystyce oraz wkładce antywstrząsowej.

 

Shure SM 7B to ostatni gagatek z listy, który nawet dla mnie był niemałym zaskoczeniem przy pierwszym spotkaniu. Zwróćcie uwagę na wygląd tego produktu, jest zupełnie inny niż wszystkie inne dostępne na rynku. Dynamiczny przetwornik o płaskiej i szerokiej charakterystyce sprawia, że nagrania wokali czy podcastów tym sprzętem brzmią niezwykle ciepło i przyjemnie. Dodatkowy przełącznik charakterystyki pozwala dopasować go do swoich własnych potrzeb.  Shure SM 7B świetne sobie radzi, przy bliskich źródłach dźwięku wydobywają każdą chrypkę i niuans lektora czy wokalisty. Dużą gąbka działa jak pop filtr redukując głoski wybuchowe, którą doceni każdy, kto marzy by rozpocząć karierę radiową. 

Określanie kogoś lub czegoś ikonami nie bierze się z znikąd. To lata doświadczeń, testów i niezwykłych prób na każdym polu bitwy. To także ponadczasowy wygląd, trwałość i determinacji firmy Shure do stworzenia czegoś niezwykłego. 

„Weź mikrofon Shure do ręki przekonaj się do tego produktu i dołącz do legendarnego składu.”

Powiązane produkty

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz