Pianki i Panele Akustyczne

filtruj

Jest 22 produktów.

Pokazano 1-20 z 22 pozycji
Aktywne filtry

W celu poprawy właściwości akustycznych pomieszczeń przeznaczonych do rejestracji dźwięku wykorzystuje się specjalne panele akustyczne i pianki. To materiały, które chronią przed niechcianymi odbiciami, a do pewnego stopnia stanowią również rodzaj wygłuszenia pomieszczeń zaadaptowanych na studio nagrań. W sklepie muzycznym Riff.net.pl czekają na Ciebie profesjonalne pianki akustyczne w różnych rozmiarach i kolorach.

Panele akustyczne do wygłuszania pomieszczeń

Jedną z podstawowych funkcji realizowanych przez pianki akustyczne jest wygłuszanie pomieszczeń mieszkalnych i biurowych. Przyklejone do ścian panele w kształcie piramidek zapobiegają odbijaniu się dźwięku od płaskich powierzchni, tym samym eliminują echo w  pomieszczeniu. Wypełnione charakterystycznymi piramidkami panele akustyczne montuje się na ścianach w studiach nagrań, a także w pomieszczeniach mieszkalnych i biurowych. Wszędzie tam, gdzie użytkownikowi zależy na przystosowaniu pomieszczenia do rejestracji i odtwarzania dźwięków w sposób możliwie profesjonalny. Panele akustyczne na ścianę układa się jedne przy drugich, w ten sposób nie tylko poprawiając akustykę, ale i dekorując pomieszczenie.

Panele akustyczne do studia nagrań

W celu poprawy właściwości akustycznych pomieszczeń przeznaczonych do organizacji studia nagrań ich wewnętrzne ściany wykłada się piankowymi panelami. Panel akustyczny zapobiega odbiciom dźwięku, dzięki czemu eliminuje efekt echa, jednocześnie, przynajmniej częściowo, wygłusza pomieszczenie. Lekkie pianki akustyczne powstają z materiałów pochłaniających dźwięki, takich jak tworzywo PU. Specyficzny kształt wypukłych piramidek, z jakich składa się typowa pianka akustyczna, pomaga eliminować pogłos. To niezbędne dla stworzenia dobrych warunków do nagrywania muzyki, podcastów lub innych jakościowych materiałów audio.

Skorzystaj z bogatej oferty naszego sklepu, zamawiając profesjonalne panele akustyczne w przystępnych cenach. Z myślą o zróżnicowanych potrzebach naszych klientów, do oferty wprowadziliśmy pianki w różnych kolorach i rozmiarach. Zapraszamy!

Darmowa wysyłka od 149 zł

14 dni na zwrot towaru

Ekspresowa gwarancja