Doumbeki

filtruj

Jest 17 produktów.

Pokazano 1-17 z 17 pozycji
Aktywne filtry

Dla miłośników orientalnych brzmień tradycyjnych bębnów przygotowaliśmy kojarzące się z Egiptem doumbeki. To specyficzna odmiana popularnych na Bliskim Wschodzie bębnów kielichowych, czyli instrumentów z grupy membranofonów wydających charakterystyczne, donośne i wyraźne dźwięki. W sklepie riff.net.pl znajdziesz kilkanaście modeli tegot ypu instrumentów w wersji uwspółcześnionej, najczęściej z aluminiowymi korpusami oraz syntetycznymi membranami.

Doumbeki - instrumenty z Egiptu

Klasycznym bliskowschodnim bębnem, który dawniej produkowano z lekkiego materiału ceramicznego, a współcześnie z metalu, jest darbuka. Jej egipską odmianą są doumbeki, czyli tradycyjne bębny o kielichowym, rozszerzającym się ku górze korpusem zakończonym membraną. W odróżnieniu od instrumentów w wersji tureckiej odmiana egipska jest pozbawiona systemu zewnętrznego strojenia przy pomocy regulowanych obręczy, które służą przytrzymywaniu i naciąganiu membrany. Instrument typu egipskiego ma również wyraźnie zaokrąglone krawędzie.

Jedno- i wielokolorowe doumbeki ze zdobionymi korpusami

Korzystając z naszej oferty, można sięgnąć po współczesny doumbek. Sklep dysponuje bogatym wyborem tradycyjnych instrumentów wykonanych z nowoczesnych materiałów, przede wszystkim z lekkiego aluminium i trwałych tworzyw sztucznych. Prezentowane doumbeki wciąż są jednak pięknie zdobione i podobnie jak instrumenty tradycyjne, zdolne do wydobywania donośnych, niezwykle charakterystycznych brzmień, które w sposób jednoznaczny kojarzą się z tradycyjnymi dźwiękami Bliskiego Wschodu. W sklepie czekają na Ciebie różnorodne modele bębnów doumbek od takich renomowanych producentów jak Meinl i Tocka.

Skorzystaj z naszej oferty i zamów tradycyjny membranofon w wersji orientalnej. Doumbeki to instrument odmiany egipskiej, z charakterystycznie zaokrąglonymi krawędziami, pozbawiony metalowych obręczy. W sklepie znajdziesz modele o pięknych zdobieniach i z korpusami gładkimi, jednokolorowymi, w różnych rozmiarach. Zamów już dzisiaj i używaj do ćwiczeń, gry i tworzenia muzyki.

Darmowa wysyłka od 149 zł

14 dni na zwrot towaru

Ekspresowa gwarancja